Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak otworzyć konto internetowe?

19 czerwca 2013

Zalety konta internetowego można mnożyć, a ilość korzyści z pewnością stanie się zachętą do skorzystania z tej formy bankowej usługi. Wygoda i szybkość wykonywania operacji, a także bezpieczeństwo to najważniejsze atuty.

Korzyści z posiadania konta internetowego

Największym problemem, jaki wiązał się z wykonywaniem operacji finansowych w przeszłości była konieczność przemieszczania się często z dużą gotówką. Klienci płacący za zakupy czy usługi, wypłaty odbierane w zakładowej kasie czy gotówka wypłacana z bankomatu na pokrycie określonych rachunków opłaconych przez pocztę stanowiły poważne zagrożenie kradzieżą albo ryzyko zgubienia pieniędzy. Dzięki przelewom przez Internet i karcie zbliżeniowej praktycznie gotówka w ogóle nie musi przechodzić przez ręce posiadacza takiego rachunku. Każda operacja, począwszy od opłacenia hotelu na Karaibach po kupno gumy do żucia na stacji benzynowej może być opłacona kartą lub przelewem. Nigdy nie ma obawy, że zabraknie gotówki albo, że zostanie ona skradziona. Inną korzyścią bywa możliwość wykonania zlecenia czy założenia lokaty o każdej porze w okresie całej doby, co pozwala uniknąć opóźnień i jest świetnym wsparciem dla zapominalskich.

Proste zakładanie konta

Proces zakładania konta internetowego jest bardzo prosty i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności poza podstawową obsługą komputera. Jeśli masz z tym problemy, sprawdź też jak założyć konto bankowe przez Internet.

Zazwyczaj wygląda to podobnie w większości banków. Po wybraniu odpowiedniej placówki, w której chce się otworzyć rachunek wystarczy znaleźć zakładkę kont osobistych i opcję przejścia do formularza. Najczęściej ma ona postać przycisku lub linku tekstowego. Banki oferują możliwość założenia kilku rodzajów kont, dlatego pierwszym krokiem jest przeważnie wybór odpowiedniej opcji.

Rachunki mogą być przeznaczone dla studentów, młodzieży, osób prywatnych lub firm albo też w celach oszczędnościowych, dlatego przez włączeniem formularza warto najpierw poznać, co który z nich oferuje. Kolejnym krokiem jest zaznaczenie opcji metody potwierdzania danych. Oferujące konta internetowe banki takie, jak: Raiffeisen Polbank, Millennium Bank, Getin Bank, Credit Agricole, Alior Sync, Inteligo, ING Bank Śląski, Citi Handlowy, mBank, Alior Bank, Multibank, Bank Zachodni WBK, Toyota Bank lub Bank Pocztowy w większości proponują dwie możliwości do wyboru.

Dwie opcje potwierdzania danych

Wypełnienie formularza, w którym trzeba podać swoje dane osobowe, numer PESEL oraz kilka innych podstawowych danych, a także dokonać wyboru wymaganych przez bank opcji (na przykład dostępu do usług dodatkowych) to pierwszy etap finalizowania umowy o założenie rachunku. Drugim jest wybór jednej z dwóch opcji potwierdzenia danych. Jedną z nich, zdecydowanie szybszą i łatwiejszą, bywa wykonanie przelewu na minimalną kwotę z innego rachunku, który już wcześniej został zweryfikowany przez bank. W ramach umowy między instytucjami wiarygodność jednego konta zostaje przeniesiona na drugie. Jest to metoda niewymagająca oczekiwania na formalności, ale bywa ograniczona koniecznością posiadania już jednego konta. Druga metoda sprowadza się do konieczności formalnego podpisania papierowej umowy, jednak w celu uproszczenia procedury nie trzeba w tym celu udawać się do banku, lecz kurier przywozi ją we wskazane przez klienta miejsce. Podpisanie w jego obecności dokumentów jest formalnym zawarciem porozumienia z bankiem.

 

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :