Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak odzyskać podatek VAT zapłacony za granicą?

27 października 2017

Jeżeli podejmuje się legalne zatrudnienie w innym kraju, ma się możliwość ubiegania się o zwrot podatku od zagranicznego urzędu skarbowego. Kwota, jaką można odzyskać, jest zależna od uzyskanego dochodu i zaliczki na podatek, jaką pobrał pracodawca.

Szacuje się, że osoby uprawione do odzyskania podatku z zagranicy mogą odebrać nawet kilka miliardów złotych w ciągu roku. Podobny zwrot należy się przedsiębiorcom, którzy mogą odzyskać nawet do 100 procent Vat-u zapłaconego poza granicami Polski.

Komu przysługuje zwrot?

Jeżeli przedsiębiorca chce odzyskać Vat zapłacony za granicą, może skorzystać z oferty, jaką prezentuje na przykład vat ref. Ta i inne, podobne firmy zajmują się odzyskiwaniem podatku Vat, jaki został naliczony w czasie tankowania paliwa, czy też opłacania noclegu dla pracowników. O zwrot podatku mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy:
– tankowali za granicą paliwo, niezbędne w czasie przejazdów floty z miejsca na miejsce,
– dokonywali napraw pojazdów,
– opłacali parkingi, myjnie itp.,
– pokrywali opłaty autostradowe, za transport promowy lub za przejazd przez tunele i mosty,
– organizowali za granicą targi, spotkania biznesowe,
– pokrywali koszty noclegów dla podwładnych.

Aby odzyskać nadpłacony podatek Vat, należy przejść przez skomplikowaną procedurę. Dla wielu przedsiębiorców jest ona zniechęcająca, dlatego bywa, że rezygnują z odzyskania należnych im pieniędzy. Firmy zajmujące się uzyskiwaniem zwrotu Vat z zagranicy pomagają przejść przez wszystkie formalności, które trwają nieraz nawet do 6 miesięcy. Dzięki pomocy specjalistów procedury te stają się mniej uciążliwe, a nadpłacony podatek wraca na konto przedsiębiorstwa.

Usługa, która ułatwia prowadzenie przedsiębiorstwa

Przedsiębiorcy często samodzielnie zajmują się wieloma kwestiami dotyczącymi firmy, dlatego brakuje im czasu, by złożyć wniosek o zwrot Vat z innego państwa. Firmy świadczące usługi tego typu zajmują się wszystkimi formalnościami, dzięki czemu właściciel biznesu może zająć się istotniejszymi aspektami działalności. Co ważne, ściąganie podatku z zagranicy może odbywać się w dwóch trybach. Standardowy, mniej kosztowny, trwa dłużej, gdyż zwrot odbywa się po około 4 miesiącach od złożenia stosowanego wniosku. Jeśli przedsiębiorca potrzebuje pieniędzy szybciej, może wybrać procedurę przyspieszoną, w której otrzymuje pieniądze nawet po 7 dniach, jednak suma wpływająca na jego konto jest pomniejszona o wyższą prowizję (procedura przyspieszona jest stosowana dla faktur na kwoty wyższe niż 500 euro).

Tagi:

Podobne artykuły :