Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak nie wpaść w pułapki prowadząc firmę?

23 stycznia 2016

Polskie prawo jest zmienne. Jest także pełne zapisów, które podlegają różnej interpretacji. Aby prowadzić działalność, trzeba praktycznie codziennie śledzić zmiany w nim zachodzące.

Aż trudno znaleźć czas na faktyczne prowadzenie działalności gospodarczej. Jak więc się uporać z prawniczymi zagadnieniami? Jak nie wpaść w żadne pułapki, konstruować prawidłowe umowy, bronić przed nieuczciwą konkurencją?

Elastyczna współpraca z kancelarią prawną

wspolpraca_kancelaria_prawnaNie ma żadnych przeszkód, by nawet mikro firma, nie mogła korzystać z pomocy zewnętrznej kancelarii prawnej. Wielu dyrektorów, menadżerów czy prezesów z góry jednak nastawia się na wysokie koszty, zwłaszcza gdy działalność wymaga obsługi stałej. Wielu także nie podejmuje współpracy z kancelarią, bo pomoc takiej wymagana jest zaledwie doraźnie i nie chce wiązać swojej firmy na stałe z prawnikiem. Tymczasem wystarczy poszukać kancelarii prawniczej, która nie tylko ma olbrzymie doświadczenie w obsłudze firm z różnorodnych branż, ale także stawia na elastyczne zasady współpracy oraz wynagrodzenia. Kancelaria radców prawnych http://obslugaprawna.pro/uslugi/specjalizacje/obsluga-prawna-firm/ oferuje jednak zarówno stałą obsługę prawną, jak i doraźną, kiedy to zasady ustalane są indywidualnie za każdym razem, w zależności od sprawy i potrzeb klienta. Można więc dobrać odpowiedni profil współpracy do możliwości firmy, jak i konieczności szukania pomocy prawnej w zależności od zmian zachodzących na rynku, problemów z kontrahentami, pracownikami.

Indywidualna umowa z prawnikiem

To, jakie koszty trzeba ponosić podczas korzystania z usług kancelarii znowu może zależeć od indywidualnych potrzeb i możliwości firmy. Jeśli współpraca jest stała, praktycznie co miesięczna, to oczywiście w grę wchodzi wynagrodzenia ryczałtowe. W innych przypadkach można wypłacać pieniądze, których wysokość zależy od efektów pracy konkretnego pracownika, zwłaszcza gdy najważniejszy dla firmy jest wynik postępowania w sądzie, czy w zakresie windykowania należności. Również płaca za godzinę według ustalonej z klientem stawki jest brana pod uwagę przez kancelarię.

Warto więc po prostu zgłosić się do kancelarii prawniczej, przedstawić swoją firmę oraz jej problemy, uzgodnić, w jakim zakresie pomoc będzie potrzebna, jak dużą rolę mają odegrać poszczególni specjaliści w jej działalności. Może się bowiem okazać, że pieniądze wydane na zaangażowanie prawników zwrócą się, i to z nawiązką.

Tagi:

Podobne artykuły :