Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak nie przepłacać za opony?

28 sierpnia 2017

Myśląc zazwyczaj o oponach, na pierwsza myśl jaka się pojawia, to jest znaczny wydatek w chwili ich wymiany. Niestety jest to ta część samochodu, motocykla (niepotrzebne skreślić), za którą trzeba wydać sporo i od którego wydatku nie można uciec. Im większa opona tym jej cena jest wyższa.

Im przeznaczona do bardziej ekstremalnej pracy, tym cena jest wyższa. Nie każdy ma ochotę wydawać co najmniej kilkaset złotych na oponę. Niemal każdy szuka sposobu na obniżenie kosztów zakupu tej niezbędnej części do samochodu. Ale czy skutecznie?

Kupowanie w sieci.

Najczęstszą metodą oszczędzania na oponach są zakupy w sieci. Jak pokazuje praktyka może to nawet przynieść oszczędności rzędu kilkudziesięciu procent, co w przełożeniu na zakup opon do samochodów ciężarowych może dać nawet kilka tysięcy złotych. Jest więc o co walczyć. Ważne jest, by na zakupy wybierać sprawdzone, cieszące się dobrą opinią sklepy internetowe, takich jak tirendo.pl. Pozwoli to na uniknięcie niebezpieczeństwa, że zamówione opony nie będą spełniały wszystkich naszych wymagań, czy też po prostu zostaniemy oszukani. Odwiedzając sklepy z oponami w sieci, można zauważyć, że niektóre sklepy oferują opony, starsze, które w chwili sprzedaży mają tak naprawdę dwa, lub trzy lata. Jeśli chodzi o stan opon, to nie ma się o co martwić, gdyż w większości wypadków odpowiednie przechowywanie opon nawet przez kilka sezonów, nie wpływa na ich jakość. W takim przypadku należy jednak zwrócić uwagę na warunki gwarancji, gdyż może się zdarzyć, że sprzedawca daje jedynie gwarancję od daty produkcji. Nie zależnie od tego czy kupuje się opony letnie, czy też zimowe, sklepy internetowe są doskonałym miejscem na szukanie oszczędności.

A może całoroczne?

tirendo_oponyOd pewnego czasu przyzwyczailiśmy się do faktu, że do samochodów kupuje się zazwyczaj dwa komplety opon. Jeden na okres zimowy, drugi na cieplejsze dni. To oczywiście dobry wybór jeśli pojazd, który został wyposażony w takie opony ma do pokonania wiele tysięcy kilometrów w warunkach wymagających doskonałych opon. Ale co jeśli podobnie jak większość naszych rodaków, liczba przejechanych kilometrów za kółkiem własnych dwuśladów, nie przekracza 10 000 kilometrów? A co jeśli z tych kilometrów, większość jest pokonywanych w warunkach dżungli miejskiej? W tym wypadku wydaje się, że dwa komplety opon nie są zbyt potrzebne i raczej warto się zaopatrzyć w opony całoroczne. Jak starsi kierowcy pamiętają, takie rozwiązanie już było stosowane i to całkiem z niezłym skutkiem. Jednak obecne opony całoroczne tylko z nazwy przypominają te sprzed kilkudziesięciu lat. Za tego rodzaju opony wzięli się inżynierowie najlepszych marek, odpowiednio dobierając nie tylko mieszanki gumy, ale również rzeźbę bieżnika, co sprawia iż w większości warunków samochód na takim ogumieniu będzie bezpieczny. Co ciekawe, takie opony trafiają nie tylko do samochodów osobowych, czy też SUV, ale również do pojazdów specjalnych czy też ciężarówek. To o czymś świadczy. Ponadto trzeba zauważyć, że pogoda w naszym kraju staje się co raz bardziej sprzyjająca takim zakupom. Nie można przeoczyć, że zakup tylko jednego kompletu opon pozwala zmniejszyć koszty i to całkiem sporo.

Warto wiedzieć kiedy kupować.

Warto zauważyć, że kupując odzież, sprzęt AGD i wiele innych rzeczy codziennego użytku, większość osób korzysta z czasów przecen. Wiadomo, że jest czas, kiedy sukienkę można kupić o wiele taniej, podobnie jak telewizor, czy buty. Buty zimowe nie kupuje się na początku sezonu, bo są najdroższe, podobnie nie kupuje się najnowszych modeli telewizora bo jest on wówczas najdroższy, a nie różni się wiele od modelu poprzedniego. Dlaczego nie właściciele samochodów nie stosują tego samego w przypadku zakupu opon. Dlaczego wielu kierowców popełnia kardynalny błąd kupując opony zimowe tuż na początku sezonu zimowego, a letnie na wiosnę? To czas największych żniw dla właścicieli sklepów z oponami oraz serwisów. A wystarczy pomyśleć. Zakupy opon zimowych, czy letnich należy dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem. Pozwala to zaoszczędzić do 30%, co może przynieść całkiem niezłą kwotę. Dobrym sposobem są zakupy modeli zeszłorocznych. Można zauważyć , że w chwili, kiedy pojawiają się nowe modele opon ceny ich poprzedników spadają, gdyż trzeba znaleźć miejsce na nowsze modele.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tagi: ,

Podobne artykuły :