Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak najtaniej wymienić walutę?

6 września 2014

Wymieniając złotówki na zagraniczne waluty, musimy nieraz liczyć się ze sporymi kosztami. Dlatego warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które pomogą nam zadbać o nasze finanse. Jednym z nich są kantory internetowe.

Przewalutowaniem nazywamy operację, podczas której dokonujemy jednoczesnej sprzedaży i kupna pieniędzy w wybranej walucie po ustalonym kursie walutowym. Coraz częściej wykonujemy tego rodzaju transakcje – dotyczy to w dużej mierze przedsiębiorców rozliczających się z kontrahentami w obcej walucie, lecz także klientów indywidualnych. Daleka podróż służbowa, egzotyczne wakacje, a nawet zakupy w sklepie internetowym nie rozliczającym się w złotówkach – każda z tych sytuacji wymaga dostępu do zagranicznej waluty. Warto pamiętać, że koszt takiej wymiany może być bardzo zróżnicowany. O tym, czy będzie ona opłacalna, decyduje tzw. spread, czyli różnica pomiędzy ceną sprzedaży a ceną zakupu danej waluty. Najbardziej korzystne będą oferty wymiany wyróżniające się niskim spreadem.

Bank kontra internet

tajemniczy_funduszAby zarobić jak najwięcej na przewalutowaniach, banki ustalają wysoką indywidualną marżę. Wymieniając w nich walutę, musimy liczyć się zatem z mało atrakcyjną ceną. Tymczasem, realizując taką transakcję online, możemy zaoszczędzić nawet do 8%. Jest to możliwe dzięki kantorom internetowym, które istnieją na polskim rynku zaledwie od kilku lat, a już obsługują ponad 400 tys. klientów (w 2013 r. wymienili oni walutę w internecie na kwotę ok. 20 mld złotych). Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim niskim marżom, dzięki którym mamy możliwość realnego zaoszczędzenia na wymianie walut. Za pomocą zamieszczanych na stronach e-kantorów kalkulatorów korzyści obliczymy dokładną kwotę oszczędności na podstawie porównania aktualnego kursu w kantorze internetowym z aktualnym kursem w naszym banku (np. kupując 1000 euro, możemy zaoszczędzić nawet 160 zł).

Szybko i pewnie

Korzystając ze sprawdzonych kantorów internetowych, możemy liczyć na pełne bezpieczeństwo. Wysoki poziom zabezpieczeń zapewnia swoim klientom m.in. najlepszy e-kantor wg serwisu Opineo – Internetowykantor.pl, należący do będącej liderem branży spółki Currency One. Każda transakcja jest w nim zatwierdzana przez dwóch pracowników i monitorowana przez specjalny zespół, dane natomiast są szyfrowane za pomocą protokołów SSL oraz wielostopniowych systemów zabezpieczeń. Nie bez znaczenia jest też krótki czas trwania całego procesu – nawet 90% przelewów zwrotnych realizowanych jest w ciągu zaledwie 15 minut.

Kantory internetowe stanowią atrakcyjną alternatywę wobec wymiany waluty w banku lub tradycyjnym kantorze. Warto tę opcję wypróbować, aby jeszcze lepiej zadbać o swoje finanse.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,
Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl

Tagi: , ,

Podobne artykuły :