Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak korzystnie wyliczyć składki na ubezpieczenie oc?

27 stycznia 2014

Powszechnie wiadomy jest fakt, że każdy posiadacz tak samochodu osobowego, jak i innego pojazdu mechanicznego, jest zobowiązany do nabycia standardowej polisy ubezpieczeniowej, nazywanej w skrócie oc od odpowiedzialności cywilnej. Niemniej jednak wybór odpowiedniego ubezpieczenia oc wpływa bez wątpienia na wysokość corocznej składki, którą należy obowiązkowo opłacać, a zależy ona od kilku czynników.

Co wpływa na wielkość składki ubezpieczeniowej?

Kalkulator ubezpieczenia OC oblicza składkę głównie na podstawie danych samochodu oraz innych informacji na temat właściciela pojazdu mechanicznego, zniżek bądź zwyżek oraz liczby szkód z poprzedniej polisy ubezpieczeniowej OC i AC. Pierwsze z nich dotyczą przede wszystkim rodzaju auta, daty jego pierwszej rejestracji, roku produkcji, marki i modelu oraz wyposażenia. Nie bez znaczenia jest także rodzaj paliwa oraz kwestia, czy samochód jest nowy albo używany. Dla ubezpieczycieli istotny jest również cel, w jakim wykorzystywane jest auto, tzn. czy jest ono używane do działalności gospodarczej, ponieważ nie w każdym przypadku można je ubezpieczyć. Ponadto do wyliczenia wysokości składki ubezpieczeniowej podaje się kod pocztowy miejsca stałego zameldowania posiadacza samochodu oraz rok urodzenia najmłodszego właściciela, które to dane mają znaczenie przy przyznawaniu zniżek.

Przydatne narzędzie do obliczania

stluczka_advertorialsMimo znajomości poszczególnych elementów, które składają się na porachowanie wysokości składki ubezpieczeniowej, to przy jej wyliczaniu w domu najlepiej wykorzystać profesjonalny kalkulator OC. To prosty instrument, który trafnie i bez błędu pomoże wybrać najbardziej opłacalną dla naszego samochodu i nakazaną ogólnymi przepisami polisę ubezpieczeniową. Tytułem przykładu kalkulator ubezpieczenia OC w PZU umożliwia nie tylko sprawdzenie wielkości należnej składki ubezpieczeniowej, ale również natychmiastowo po zakończeniu obliczeń można przystąpić do zawarcia umowy. Naturalnie bez konieczności osobistej wizyty w placówce. Wystarczy przygotować dowód rejestracyjny pojazdu, poszukać informacji o przebiegu samochodu i wysokości zniżek z dotychczasowej polisy, aby pomyślnie przeprowadzić kalkulację w pięciu krokach. Ponadto poprzez kalkulator OC zawsze można wcześniej sprawdzić, ile będzie nas kosztować połączenie ubezpieczenia OC z dodatkowym autocasco, gdy bierzemy taką opcję pod uwagę.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Podobne artykuły :