Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak i działa i do kogo jest skierowana platforma zamówień publicznych?

27 listopada 2017

Platforma zamówień publicznych to serwis przetargowy, skierowany do zamawiających z sektora publicznego oraz wykonawców zainteresowanych ich propozycjami współpracy. Zamawiający mogą za jej pośrednictwem w łatwy sposób przeszukiwać zamieszczane oferty, a wykonawcy prezentować im swoje usługi i produkty.

Specyfika zamówień publicznych

Zamówienie publiczne to jedna z najpopularniejszych form zawarcia umowy, na przykład za realizację usługi, wykonanie zlecenia czy sprzedaż produktów. Zasady ogólne zamówień publicznych określane są przez kodeks cywilny. Jednak w przypadku zleceń z sektora prywatnego, regulacje uwzględniają także ustawę o Prawie zamówień publicznych. Poniżej progu tej ustawy, zlecenia realizowane są bez ogłaszania przetargów. Najczęściej dotyczy to zamówień publicznych z branży nieruchomości, na przykład sprzedaży lub nabycia praw do wdrożenia prac budowlanych. Informacje te publikowane są właśnie na platformie zamówień publicznych, która ułatwia tym samym komunikację między zleceniodawcami i wykonawcami.

Zamówienia publiczne na platformie eKatalogi

Platforma zamówień publicznych http://info.ekatalogi.uzp.gov.pl/ umożliwia przeglądanie setek ofert za pośrednictwem pojedynczego i całkowicie bezpłatnego serwisu. Jest on w pełni profesjonalnym narzędziem, pozwalającym na szczegółowy rekonesans rynku zamówień publicznych. Została uruchomiony przede wszystkim w celu zapewnienia pomocy przedsiębiorcom, którzy potrzebują precyzyjnej i prostej w obsłudze bazy zleceń. Platforma zawiera wiele na bieżąco aktualizowanych ofert, które poddawane są szczegółowej weryfikacji. Dzięki rozbudowanej wyszukiwarce, użytkownicy mogą szybko i sprawnie odnaleźć interesujące ich zlecenia.

Zalety platformy zamówień publicznych

Algorytm wyszukiwarki pozwala na wyszczególnienie bardzo precyzyjnych wytycznych, dotyczących na przykład konkretnej branży czy lokalizacji. Wszystkie transakcje przeprowadzane za pośrednictwem platformy podlegają automatycznemu raportowaniu, dzięki czemu cały proces postępowania może być na bieżąco śledzony przez zleceniodawcę. Proces składania zamówień jest bardzo uproszczony, ze względu na utworzenie gotowych ścieżek oraz pozostawienie szybkiego dostępu do list usług i produktów. Platforma charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Dzięki integracji z Profilem Zaufanym, wszystkie dane dostarczane są z wyłącznie sprawdzonych źródeł. Dodatkową zaletą jest możliwość korzystanie z całkowicie elektronicznej korespondencji, co ogranicza konieczność prowadzenia dokumentacji papierowej.

Zapisz

Tagi: ,

Podobne artykuły :