Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak działają kredyty bez zaświadczeń?

1 maja 2018

Kiedy pojawiają się problemy finansowe albo nagle potrzebujemy gotówki, najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu. Zazwyczaj decydujemy się na skorzystanie z pomocy banku.


Niestety nie jest to proces prosty i krótkotrwały. Banki wymagają potwierdzenia zdolności kredytowej oraz zaświadczenia o zarobkach. Istnieje więc duże ryzyko, że pożyczki nie otrzymamy. Z pomocą przychodzą więc różne instytucje pozabankowe.

Na rynku znajdziemy sporo tego typu ofert. Możemy skorzystać z nich zarówno jako osoba prywatna, jak i wziąć kredyt na firmę bez zaświadczeń. W jakich sytuacjach warto zainteresować się tym źródłem finansowania? Przede wszystkim wtedy, gdy potrzebujemy pieniędzy „na teraz”, czyli zależy nam na czasie i ograniczeniu formalności do minimum. Zazwyczaj pożyczkę przyznaje się na dowolne cele, dzięki czemu nie napotkamy zbyt dużych ograniczeń. Za to banki wymagają zaświadczenia o dochodach i potwierdzenia zdolności kredytowej. Wszystkie potrzebne informacje na nasz temat sprawdzane są w Biurze Informacji Kredytowej i Krajowym Rejestrze Dłużników. Wszystko to sprawia, że skorzystanie z pomocy banku jest czasochłonne i może generować problemy.

Jeżeli do tej pory wzięliśmy kredyt, ale mieliśmy problemy z jego terminową spłatą, albo jest to nasza pierwsza pożyczka, bank może odrzucić nasz wniosek. Właśnie te utrudnienia przyczyniły się do powstania alternatywnej możliwości, czyli usług instytucji pozabankowych. W sieci znajdziemy wiele firm oferujących bezproblemowe wnioskowanie i załatwienie wszystkich formalności online, czyli doświadczonych pośredników. Takie firmy nie wymagają zaświadczenia z BIK, załatwiają nam najkorzystniejszą ofertę, a wszystko odbywa się wygodnie i komfortowo, bez konieczności wychodzeniu z biura czy domu.

fotolia.com, 186989099 | Autor: MuzzyCo

Kredyt bez zaświadczeń krok po kroku

Jak sama nazwa mówi, do realizacji tego rodzaju pożyczki nie potrzebujemy żadnych zaświadczeń. Całość została skonstruowana w taki sposób, aby ograniczyć wszelkie formalności do minimum. Do ich realizacji nie potrzebujemy dużej ilości czasu, dzięki czemu określa się je jako usługi ekspresowe. Zdarza się, że niektóre firmy wymagają okazania PIT-u za ostatni okres rozliczeniowy. Jednak najczęściej wymaganym dowodem tożsamości jest dowód osobisty. Okazujemy go wraz z wnioskiem, w przypadku firm działających online – wystarczy sam skan. Gdy już złożymy wymagane dokumenty, nie musimy długo czekać na decyzję. Często uzyskamy ją już do 24 godzin od wnioskowania.

Kredyt na dowód różni się od pożyczki bankowej przede wszystkim kwotą, którą możemy uzyskać. Jednak jest to zależne od konkretnej firmy, z której usług korzystamy. Dlatego zawsze dokładnie wczytujmy się w warunki finansowania. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy warto inwestować w daną usługę lub zależy nam na dużo większej sumie, zwróćmy się do sprawdzonego pośrednika. Wielu z nich zachęca potencjalnych klientów swoją szeroką ofertą oraz możliwością rozłożenia rat w najbardziej dogodny sposób. Co więcej, nasza sytuacja jest wówczas poddawana ocenie doświadczonych analityków finansowych, którzy dobierają kredyt stosownie do możliwości przedsiębiorstwa lub osoby wnioskującej.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tagi: ,

Podobne artykuły :