Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak ciekawie spędzić wakacje bez szkody dla portfela.

28 lipca 2009

Wakacje ? czas upragnionego urlopu, odpoczynku  już się rozpoczął. Co zrobić, gdy mamy jedynie dwa tygodnie wolnego, a w portfelu brak większych oszczędności? Zapytaliśmy panie, jakie znają sposoby by tanio i przyjemnie spędzić wakacje.


Przygotuj się odpowiednio
Wakacje to czas, o którym zazwyczaj myślimy wcześniej, planujemy jak je spędzić i które tym razem miejsce odwiedzić. Jeśli udało nam się odkładać pewną sumę pieniędzy wcześniej ? mamy szersze pole działania. Jeśli jednak wakacyjny budżet ogranicza się do bieżącej pensji, warto odpowiednio się przygotować, np. opłacając niezbędne rachunki w pierwszej kolejności. Takie działanie pozwoli określić jaką gotówką faktycznie dysponujemy, a przede wszystkim sprawi, że wracając z wypoczynku nie będziemy się głowić nad zaległymi opłatami.

Poszerzaj horyzonty
Zanim rozmarzysz się o dalekich podróżach w egzotyczne miejsca, otwórz szeroko oczy i poszukaj ciekawych miejsc w pobliżu twojego miejsca zamieszkania. Weekendowe zwiedzanie miasta i jego okolic wcale nie musi być nudne. Co więcej, taka wycieczka może obrócić się w fantastyczną przygodę, jeśli tylko się odpowiednio przygotujemy. Wystarczy niewielkie rozeznanie w temacie, który nas najbardziej interesuje i wyszukanie odpowiednich miejsc na mapie. Średniowieczny zamek i walki rycerzy? Barokowe kościoły czy tajemnicze twierdze ? takich miejsc w naszym kraju nie brakuje! Zainwestuj w dobry przewodnik lub poszukaj niezbędnych informacji w internecie i ruszaj w drogę!

Last Minute
Zagraniczna wycieczka wcale nie musi oznaczać wielkich wydatków. Warto na bieżąco śledzić oferty biur podróży, a zwłaszcza tzw. last minute. Jeśli mamy możliwość wzięcia szybkiego urlopu w pracy, może się okazać, że odległe zakątki świata są bliżej niż myślimy. ?Zeszłorocznych wakacji nigdy nie zapomnę. Trafiłam na fantastyczną okazję, dwa tygodnie na grackiej wyspie, dosłownie za połowę ceny. Słoneczna pogoda, przyjemne plaże i okolica pełna zabytków architektury, za którymi przepadam. Wprost idealnie? ? mówi Kasia z Krakowa.

Razem raźniej!
Świetnym pomysłem na wakacje są również wyjazdy grupowe. Wspólnie ze znajomymi zaplanujcie dla siebie interesującą wycieczkę. Być może będą to Mazury, gdzie można zorganizować camping i spanie pod namiotami. A może wolicie wspinaczkę, urokliwe potoki górskie czy rezerwaty przyrody? Możliwości jest wiele, wystarczy dobra organizacja i jasno określony cel! Dobrze wcześniej ustalić podział ról, aby jedna osoba zajęła się wyszukaniem tanich noclegów w okolicy, które są np. zaopatrzone w kuchnię, w której będziemy mogli przygotowywać przywiezione produkty i dzięki temu zmniejszymy nasze wydatki. Kolejna osoba może zadbać o znalezienie ciekawych atrakcji, które są oferowane turystom za darmo lub przy rezerwacjach grupowych oferowane są duże zniżki. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko czas, potrzebny na przygotowanie wyjazdu, ale i pieniądze. Jedno jest pewne, o nudzie możemy zapomnieć!

Lato w mieście
Jeśli nie możemy sobie pozwolić na dłuższe wyjazdy czy weekendowe wypady, nie traćmy wiary w interesująco spędzone wakacje. Lato w mieście, między blokami i zapełnionymi ulicami, wcale nie musi być szare i nudne. To właśnie w tym czasie miasto oferuje najwięcej bezpłatnych atrakcji, takich jak np. letnie kino ?pod chmurką?, festiwale muzyczne czy imprezy i zabawy organizowane w pobliskich parkach. To świetna okazja, by zobaczyć gwiazdy prawdziwego formatu, poznać nowe dziedziny sztuki, a także samemu spróbować swoich sił np. wspinając się na sztucznej ściance podczas imprezy sportowej. Nawet zwyczajna wyprawa do muzeum, na którą zazwyczaj nie znajdujemy czasu, jest interesującym sposobem na poszerzenie wiedzy i zabicie nudy. Wakacje to wspaniała okazja, by poznać swoje miasto z zupełnie innej strony ? nieznanych dotąd uliczek, zakątków, zabytków kultury. Odwiedźmy miejsca, które do tej pory podziwiali jedynie turyści, a których my sami, pochłonięci codziennymi obowiązkami, zupełnie nie spostrzegamy.

Atrakcje dla dzieci
Wakacje to niewątpliwie ulubiona część roku naszych pociech. Jednak dwa miesiące to długi okres i w jakiś sposób musimy zadbać o ich organizację. Oczywiście, maluchy możemy zawsze wysłać do rodziny na wieś lub nad morze, musimy się jednak liczyć z tym, że przez pewien okres wakacji dziecko będzie razem z nami w mieście. Jak zagospodarować wolny czas blisko domu, by wakacje były ciekawe i pełne atrakcji? To wcale nie jest takie trudne! Wiele szkół, do których uczęszczają dzieci organizują całą gamę zajęć wakacyjnych, przez malowanie, gry w ping ponga, zabawę w teatr czy wspólne wyjścia na basen. Tak spędzony czas, to dla dziecka okazja do nawiązania nowych znajomości, a także poszerzenia swoich umiejętności. ?Okazało się, że pobliski Młodzieżowy Dom Kultury prowadzi wakacyjne zajęcia pod opieką nauczycieli. Oprócz zajęć plastycznych, muzycznych i ruchowych, zaplanowane są również wycieczki do zoo, rejs statkiem po Wiśle, a także całodniowe wyprawy do Parku Krajobrazowego. Wystarczy wcześniej zapisać malucha i całe wakacje pełne są niezapomnianych przygód! ? cieszy się Małgosia
z Płocka. Zorientuj się i ty, czy domy kultury i ośrodki młodzieży w okolicy nie mają w swojej ofercie podobnych aktywności. 

logo_akademiarodzinnychfinansowO Akademii Rodzinnych Finansów
Akademia Rodzinnych Finansów to program edukacji finansowej prowadzony przez Providenta.
Akademia popularyzuje praktyczną wiedzę o zarządzaniu budżetem domowym.

Uczymy jak planować rodzinne dochody i wydatki oraz w jaki sposób świadomie korzystać z dostępnych nam zasobów finansowych.

Blisko 400 kobiet z całej Polski wzięło udział w zorganizowanych przez Providenta bezpłatnych kursach Akademii Rodzinnych Finansów. Więcej ciekawych porad na stronie internetowej akademii www.AkademiaRodzinnychFinansow.pl

Przejdź do spisu treści blisko 1000 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Tagi:

Podobne artykuły :