Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak bezpiecznie zaplanować urlop przez internet

30 listopada 2010

Sylwester za pasem i wiele osób najbliższe tygodnie spędzi na przeszukiwaniu serwisów turystycznych w poszukiwaniu najbardziej atrakcyjnej oferty wyjazdu. Serwis otoWakacje.pl radzi co robić, aby uniknąć ewentualnej utraty pieniędzy czy innych przykrych niespodzianek, które mogłyby zepsuć wypoczynek i zabawę sylwestrową.

Sprawdź wiarygodność sprzedawcy

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie danych kontaktowych sprzedającego. Jeśli w ogłoszeniu pojawia się jedynie adres mailowy, postarajmy się zdobyć numer telefonu i adres, a także upewnijmy czy dane te są prawidłowe.


W tym celu można skorzystać z ogólnokrajowego spisu abonentów, wydawanego w formie książkowej oraz elektronicznej bądź zadzwonić do ogólnokrajowego biura numerów (telefon: 118-913). Możemy w ten sposób sprawdzić czy dany numer istnieje oraz kto jest jego właścicielem.  

Bezpiecznie mogą się czuć ci turyści, którzy korzystają z oferty zarejestrowanych touroperatorów, hoteli oraz kwater. Wiarygodność biur podróży można zweryfikować sprawdzając czy są one zrzeszone w Polskiej Izbie Turystyki. Lista członków PIT dostępna jest na stronie głównej organizacji (www.pit.org.pl). Natomiast pomocą w przypadku kwater prywatnych służą wydziały turystyki urzędów miast. ? Aby dowiedzieć się czy dany pensjonat wpisany jest do ewidencji bazy turystycznej, należy podać adres kwatery oraz imię i nazwisko osoby, na którą założona jest działalność ? wyjaśnia Ewa Matuszewska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Zakopanem. ? Można również wprost zapytać ogłoszeniodawcę o jego numer ewidencyjny. Właściciele kwater wiedzą jak łatwo można go zweryfikować, dlatego istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że podadzą fałszywy numer.

Zweryfikuj ofertę

Według Katarzyny Nowaczyk, dyrektor serwisu ogłoszeń turystycznych otoWakacje.pl, czujność powinny zwiększyć oferty wyjazdów lub noclegów w zaskakująco niskich cenach. ? Należy pamiętać, że Sylwester to doskonała okazja do dużego zarobku. Popyt na wyjazdy jest w tym czasie ogromny, zatem i ceny wówczas rosną. Do atrakcyjnych ofert za niewiarygodnie niskie ceny powinno podchodzić się z dużą ostrożnością.

Wykonując telefon do ogłoszeniodawcy, należy bezwzględnie wypytać go o jak najwięcej szczegółów oferty. Upewnijmy się, jakie usługi są zawarte w cenie. Unikniemy w ten sposób rozczarowania, gdy okaże się, że opisywane w ogłoszeniu atrakcje są wprawdzie dostępne, ale za dodatkową opłatą.

Zdjęcia uwiarygodniają ogłoszenia, ale pamiętajmy, że mają na celu przedstawić miejsce noclegowe z najlepszej strony. Dlatego dobrze jest zweryfikować jakość kwatery zasięgając opinii osób, które korzystały z usług danego ogłoszeniodawcy. ? Użytkownicy serwisu otoWakacje.pl mają możliwość sprawdzenia opinii klientów na temat wybranego sprzedawcy przeglądając jego ofertę ? podpowiada Katarzyna Nowaczyk. ? Ogłoszeniodawcy oceniani są w skali od 1 do 5 za jakość obsługi, wyposażenia, wyżywienia oraz lokalizacji. Opinia pojawia się obok nazwy użytkownika serwisu w postaci złotych gwiazdek ? dodaje.

źródło: otowakacje.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi:

Podobne artykuły :