Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Inwestycja w nieruchomości — jak wyczuć najlepszy moment?

6 sierpnia 2017

W sytuacji, gdy chcemy zainwestować środki w nieruchomość, zastanawiamy się, kiedy najlepiej rozpocząć jej skuteczne poszukiwania? Tak, aby z jednej strony mieć duży wybór a z drugiej zaś możliwość ewentualnego negocjowania ceny. Pod względem zainteresowania zakupem nieruchomości rynek jest dość przewidywalny.

Choć zdarzają się także lata, kiedy to potrafi zaskoczyć nawet fachowców z Freedom Nieruchomości, którzy w swojej pracy widzieli już naprawdę wiele i doskonale znają mechanizmy, jakie nim kierują.

Najlepszy czas – wiosna i jesień.

freedom_nieruchomosci_3Z zasady najwięcej nieruchomości sprzedaje się wiosną oraz jesienią. Jest to spowodowane faktem, iż po zimie ludzie chętniej podejmują nowe wyzwania i zmiany. Pora roku jak najbardziej do zmian zachęca. Ponadto zawsze milej jest oglądać domy oraz mieszkania na sprzedaż, kiedy za oknem jest piękna wiosenna pogoda. Jeśli zaś chodzi o jesień to klienci po letnich wojażach, podczas których mieli więcej czasu na przemyślenia i snucie planów na przyszłość pragną te plany wprowadzić w czyn.

Lato i zima – dzieje się mniej.

W czasie wakacji na rynku nieruchomości dzieje się znacznie mniej. Choć bywały w przeszłości lata, kiedy w tym czasie pojawiało się ożywienie w sprzedaży, jednak nie jest to tendencja stała a tylko okresowa i nie zdarza się w każdym roku. Stagnacja na rynku w wakacje jest spowodowana najpewniej sezonem urlopowym i związanymi z nim wyjazdami wakacyjnymi w różne destynacje w Polsce oraz zagranicą. To sprawia, że z jednej strony potencjalni klienci wypoczywają, z drugiej zaś pieniądze przeznaczają raczej na ten właśnie wypoczynek.

freedom_nieruchomosci_1

Podobne ochłodzenie w transakcjach na rynku nieruchomości wyraźnie widać pod koniec każdego roku. W tym przypadku jest to prawdopodobnie spowodowane przyczyną tak oczywistą, jak święta Bożego Narodzenia oraz zbliżającym się końcem roku. Wszyscy myślą raczej o świętowaniu i doskonałej zabawie niż o załatwianiu formalności notarialnych i przeprowadzkach. Choć i tutaj zdarzają się lata, kiedy transakcji jest jednak sporo.
Szukaj w odpowiednim czasie.

Musimy pamiętać, że kiedy decydujemy się poszukiwać nieruchomości do zakupu w okresie większego ożywienia na rynku, to mamy większą szansę na znalezienie czegoś to będzie doskonale spełniało nasze oczekiwania, zaspokajało nasze potrzeby i dodatkowo być może kupimy to w dobrej cenie. Wiosną oraz jesienią nieruchomości na rynku pojawia się więcej, a powszechnie wiadomo, że kiedy konkurencja jest większa, to właściciele mają też większą motywację do sprzedaży i w związku z tym jest szansa na korzystną cenę.

A jeśli planujesz sprzedaż nieruchomości.

freedom_nieruchomosci_2W sytuacji odwrotnej, kiedy to my planujemy sprzedaż nieruchomości, musimy mieć świadomość, ile trwa zbycie mieszkania lub domu po cenie rynkowej. Wynosi ono od 90 do 130 dni. Co oznacza, że jeśli planujemy sprzedać mieszkanie np. w szczycie jesiennym, to musimy odpowiednio prędzej znaleźć pośrednika, który wyeksponuje naszą ofertę. Co więcej, jeśli nasza oferta trafi na rynek odpowiednio wcześnie, to jest szansa, że będzie doskonale widoczna, ponieważ konkurencyjnych ofert będzie po prostu mniej.

Niezależnie od tego, czy nieruchomość chcemy sprzedać, czy też kupić to warto mieć świadomość, według jakich mechanizmów działa rynek i pod nie zaplanować i przeprowadzić nasze kompleksowe działania najlepiej z doświadczonym pośrednikiem handlu nieruchomościami takim jak Freedom Nieruchomości. Dzięki temu znacznie zwiększamy swoją szansę na satysfakcjonującą transakcję.

Zapisz

Tagi:

Podobne artykuły :