Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Inflacja 3,6 proc. ? najlepsze lokaty pomogły się przed nią uchronić

23 marca 2011

Przy inflacji na poziomie 3,6 proc. Realny zysk z najlepszych lokat rocznych założonych równo dwanaście miesięcy temu wyniósł ponad 2 proc. w skali roku. Niestety mniej powodów do zadowolenia mają te osoby, które teraz planują ulokować swoje pieniądze na rocznym depozycie.

Średnie oprocentowanie na rynku spadło z poziomu 5,07 proc. do 4,52 proc., a realny jego poziom (po uwzględnieniu podatku od zysku kapitałowego oraz inflacji) z 0,49 do 0,06 proc.

Przy założeniu, że wskaźnik inflacji w kolejnych 12 miesiącach utrzyma się na poziomie 3,6 proc., najlepsze obecnie lokaty bankowe pozwolą na realny zysk w wysokości nieco poniżej 2 proc. w skali roku.

Biorąc więc pod uwagę fakt, że w obliczu ciągle wysokiej inflacji stopy procentowe, a co za tym idzie również oprocentowanie lokat powinny pójść  w górę zasadne jest lokowanie pieniędzy na depozytach o krótszym okresie zapadalności (np. 1-3 miesięcznych) lub na kontach oszczędnościowych. Postępując w ten sposób  warto doczekać momentu, w którym zyskowność lokat wyraźnie wzrośnie, a  inwestycja w te produkty będzie bardziej opłacalna.autor:
Karol Wilczko
analityk www.Comperia.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :