Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Ile kosztuje ślub i wesele?

2 kwietnia 2018

Organizacja perfekcyjnej ceremonii ślubnej oraz idealnego weselnego przyjęcia wymaga od pary narzeczonych sporo uwagi i mnóstwo czasu. przyjęło się, że ślub kościelny oraz wesele na 100 osób z muzyką na żywo przygotowuje się przez okres około roku.

Potrzeba bowiem wielu miesięcy, aby uporać się ze wszystkimi ważnymi kwestiami. Nie ukrywajmy, że potrzeba na to również niemałych pieniędzy. No właśnie, a ile tak właściwie kosztuje ślub i wesele?

To spore koszty!

Przyjęło się mówić, że średni koszt takiego właśnie przedsięwzięcia to około 30-40 tysięcy złotych. Nie są to małe kwoty – to pewne, dlatego czas, który poświęca się na wszelkie przygotowania, jest też wprost idealny ku temu, by zebrać niezbędne środki. Oczywiście jeśli w grę wchodzi perfekcyjna organizacja wesela, należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż warto byłoby mieć nadwyżkę wynoszącą dziesięć procent ostatecznej kwoty – tak na wypadek jakichś niespodziewanych wydatków ( sprawdź na www.towesele.pl ).

Jednak musicie zdawać sobie również sprawę z faktu, iż niektóre wydatki okazują się niekiedy mniejsze – mamy z takim rozważaniem do czynienia wtedy, kiedy wdrożymy oszczędności i zastanowimy się nad tym, czy rzeczywiście wszystko musi tyle kosztować, czy nie możemy zapłacić nieco mniej. Okazuje się, że jak najbardziej możemy, trzeba tylko poszukiwać owych oszczędności z głową. Kiedy założycie sobie planer ślubny, bardzo szybko będziecie mieli rozeznanie wszystkich kosztów. Wystarczy tylko, że wpiszecie do specjalnego kalkulator wydatków wszystkie punkty, a dowiecie się, ile w pierwotnej wersji ma wynieść Wasz budżet ślubno -weselny. A gdzie poszukiwać oszczędności?

O ile sale weselne nieczęsto dają parom zakochanych rabat na opłatę ponoszoną „od talerzyka”, o tyle suknię ślubną jak najbardziej kupić można z drugiej ręki, zaoszczędzając w ten sposób 50% jej wartości lub jeszcze więcej. Świetnym sposobem na wygenerowanie oszczędności okazuje się być także samodzielne zrobienia przynajmniej części dekoracji i ozdób (w internecie jest sporo różnego typu tutoriali, więc na pewno jesteście w stanie sobie z tym zadaniem poradzić). Stwórzcie też zaproszenia, by nie wydawać na nie dużych kwot. Dobrym sposobem jest też to, by pojechać do ślubu własnym lub pożyczonym od znajomych autem.

Zorganizowanie ślubu i wesela to naprawdę poważne przedsięwzięcie, jednak nie musi być ono wcale aż tak drogie, jak Wam się początkowo wydawało!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tagi: , ,

Podobne artykuły :