Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Gdy konto świeci pustkami

3 listopada 2015

Każdy dorosły człowiek przynajmniej raz w życiu przeżył taką sytuację, gdy nagle potrzebował pieniędzy a konto jak na złość świeciło pustkami i nawet debet został w całości wykorzystany. Tymczasem sytuacje kryzysowe mają to do siebie, że pojawiają się w najbardziej niesprzyjających momentach i nie chcą zniknąć same z siebie.

Coraz więcej osób w naszym kraju pracuje na różnego rodzaju tak zwane umowy śmieciowe, czyli umowy o dzieło czy umowy zlecenie, ewentualnie umowy krótkoterminowe. Wszystkie one mają tę samą cechę wspólną, rzadko można liczyć na stałe, wypłacane co miesiąc, wynagrodzenie – najczęściej pojawia się ono na koncie po wykonaniu konkretnego zlecenia. Nierzadko zdarza się, że płatność za zlecenie jest odroczona w czasie. Tymczasem życie pisze różne scenariusze, czasem po prostu pieniądze są potrzebne natychmiast. Jeśli przelew zaginął gdzieś po drodze trzeba sobie poradzić inaczej.

gdy_konto_swieci_pustkamiOd wieków znany jest zwyczaj wzajemnego pożyczania sobie pieniędzy. Praktycznie każdy człowiek ma w swoim otoczeniu kogoś, do kogo w krytycznej sytuacji może się zwrócić z prośbą o pożyczkę. Nieważne czy jest to ktoś z rodziny, przyjaciel czy kolega z pracy, a może przysłowiowa „baba z warzywniaka”. Grunt, żeby w trudnym momencie poratowała gotówką. Gorzej jest, gdy taka osoba nagle sama znajdzie się w trudnej sytuacji materialnej. Nie tylko nie ma od kogo pożyczyć pieniędzy, ale też wypadałoby jakoś pomóc osobie, która tyle razy pomogła nam. Sytuacja wydaje się być patowa.

Na szczęście internet pełen jest ofert krótkoterminowych pożyczek. Wbrew powszechnej, obiegowej opinii nie są one tak drogie jak można by to sobie wyobrażać. Przykładowo, pożyczenie kwoty kilkuset złotych na kilka dni będzie kosztowało około dwudziestu złotych. Można się kłócić czy takie odsetki to dużo czy mało, ale sama kwota wielkością nie poraża. Przy pożyczeniu kilku tysięcy złotych na okrągły miesiąc koszty będą odpowiednio wyższe, ale nadal będzie to mniej niż słynne przedwojenne pożyczki „u Żyda”. Szybką pożyczkę nieobciążoną dużymi kosztami można wziąć na kredito24.

Nie można zapomnieć, że pożyczkę trzeba będzie zwrócić, więc trzeba ją brać rozsądnie i odpowiedzialnie. Jeśli brakuje 500zł to nie ma sensu pożyczać 1500. Napędza to niepotrzebne koszty oraz pobudza chęć do wydawania pieniędzy na rzeczy zupełnie niepotrzebne. Wpadnięcie w pułapkę kredytową jest proste, ale wydostanie się z niej może być trudniejsze. W przypadku kiedy trzeba zdecydować się na szybką pożyczkę najważniejsza jest samodyscyplina. Pożyczamy dokładnie tyle ile potrzebujemy i ani grosza więcej.

Tagi: , ,

Podobne artykuły :