Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Fundusze inwestycyjne

27 czerwca 2017

Wiele osób, które zgromadziły pewną kwotę oszczędności, szuka sposobów na korzystne zainwestowanie tych środków. Możliwości jest bardzo wiele – zarówno tych całkowicie bezpiecznych, jak i wiążących się z pewnym ryzykiem, ale też przynoszącym większe dochody.

Największym zainteresowaniem już od wielu lat cieszą się nieruchomości uznawane za jedną z najbardziej bezpiecznych inwestycji. Polacy często wybierają też lokaty, dzieła sztuki czy grę na giełdzie. Warto wiedzieć, że korzystnym rozwiązaniem może okazać się fundusz inwestycyjny, na który jednak decyduje się ciągle niewiele osób. Taki stan rzeczy wynikać może z faktu, że ta forma lokowania kapitału błędnie postrzegana jest jako skomplikowana i ryzykowana, a przy tym trudno dostępna. Rzeczywistość jest jednak inna, a duża różnorodność funduszy pozwala wybrać produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań.

Rodzaje funduszy

fundusz_dywidendowy_Oferta funduszy inwestycyjnych jest bardzo bogata, dlatego nie sposób przeanalizować szczegółowo każdego tego typu produktu. Do najbardziej popularnych należą fundusze otwarte o nieokreślonym czasie trwania inwestycji. Wśród nich wyróżnić można fundusze agresywne przynoszące największy zysk, ale też wiążące się z ryzykiem inwestycyjnym; pasywne, czyli pozwalające zarobić mniej, ale stanowiące bezpieczną lokatę kapitału, oraz mieszane.

Klienci rzadko szukają informacji na temat polityki inwestycyjnej konkretnego funduszu, chociaż jest to najważniejszy czynnik, jaki powinien wpływać na ostateczną decyzję. Ciekawą propozycją jest fundusz dywidendowy oferowany m.in. przez BPH TFI. Podobnie jak inne tego typu produkty nie wymaga on specjalistycznej wiedzy, ani znajomości rynku finansowego. To, co wyróżnia go spośród innych, to możliwość inwestowania w spółki dywidendowe – zarówno polskie, jak i zagraniczne.

Dlaczego warto zdecydować się na fundusz dywidendowy?

Zakup akcji dużych i stabilnych spółek to inwestycja długoterminowa. Co roku jednak osoba posiadająca te akcje może liczyć na zarobek z tytułu wypłacanych dywidend. Aby odnieść sukces finansowy, konieczne jest wybranie odpowiedniej spółki, co dla inwestorów nie mających odpowiedniej wiedzy i doświadczenia może okazać się bardzo trudne. Fundusze dywidendowe z pewnością przypadną do gustu właśnie takim osobom. Powierzają oni swoje pieniądze profesjonalistom dbającym o wybór najbardziej korzystnych inwestycji i analizującym zmieniającą się na rynku sytuację, co znacznie ogranicza ryzyko utraty ulokowanych w tego typu produkty oszczędności.

Oczywiście ważne jest też jak często i w jaki sposób wypłacana jest dywidenda. Czasem wypłacana jest ona z umarzanych jednostek uczestnictwa, a w innym wariancie wartość jednostek obniżana jest o kwotę dywidendy, jednak bez ograniczania ich ilości. To drugie rozwiązanie stosowane jest właśnie przez wspomniany już BPH Dywidendowy. Zysk pochodzący z dywidend może okazać się dodatkowym źródłem dochodu albo zostać potraktowany jako zabezpieczenie finansowe na przyszłość.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tagi: , ,

Podobne artykuły :