Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Firma sprzątająca – czy to korzystny wybór?

25 lutego 2016

Wiele firm boryka się z problemem związanym ze sprzątaniem biura. Zazwyczaj przedsiębiorcy zastanawiają się, czy lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie sprzątaczki na etat, czy współpraca z firmą sprzątającą. Problem jest duży głównie w małych firmach, gdzie pracuje po kilka osób.

W tym wypadku kolejny etat nie wchodzi w grę, a pracownicy nie mają czasu, uporządkować biura samodzielnie. Chociaż to nowoczesne, duże korporacje zazwyczaj wynajmują firmy sprzątające, które pomagają utrzymać im porządek, na takie rozwiązanie decyduje się także coraz więcej mały i średnich przedsiębiorstw.

Większa oszczędność

Zatrudnienie firmy zewnętrznej to przede wszystkim oszczędność. Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale decydując się na takie rozwiązanie, naprawdę sporo pieniędzy zostaje w naszej kieszeni. Zatrudnienie osoby zajmującej się utrzymaniem porządku w miejscu pracy wiąże się z wypłacaniem comiesięcznej pensji, składek ubezpieczeniowych oraz ZUS-u. Natomiast decydując się na współpracę z profesjonalną firmą, jedyne o co musimy zadbać, to wykonanie przelewu za świadczone usługi. W ten sposób poprawia się jakość naszej pracy, gdyż problem związany z kadrami znika. Kolejną zaletą jest to, że firma sprzątająca bez problemu może zastąpić zatrudnioną osobę, która przebywa na urlopie zdrowotnym innym pracownikiem. Tak więc, mamy gwarancję, że nasze biuro tak czy inaczej, będzie czyste niezależnie od tego, czy osoba sprzątająca stawi się w pracy, czy nie. W innym wypadku niestety będziemy narażeni na dodatkowe koszty i stracimy sporo czasu na szukanie zastępstwa.
Współpraca z firmą sprzątającą jest tańsza, a wykonywane usługi są bardziej profesjonalnie, ponieważ firma dysponuje odpowiednim sprzętem i środkami czystości, co więcej nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z zakupem tych rzeczy. Dostajemy usługę w dobrej cenie i w dobrej jakości.

Profesjonalizm i kompleksowość

Kolejnym atutem współpracy z firmą zewnętrzną jest to, że można jej zlecić praktycznie każde zadanie. Firmy z tej branży zajmują się zarówno takimi rzeczami jak sprzątanie osiedli, biur, mieszkań, magazynów, obiektów handlowych, a więc mają dużo większe doświadczenie, niż etatowa sprzątaczka. Po pierwsze profesjonaliści dysponują odpowiednimi urządzeniami czyszczącymi, także usunięcie plam z kanapy, czyszczenie wykładzin, czy umycie dużych okien nie będzie stanowiło dla nich żadnego wyzwania. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi oraz profesjonalnym środkom czystości uzyskuje się dużo lepsze rezultaty. Po drugie kadra sprzątająca zazwyczaj przechodzi specjalne szkolenie, aby móc wykonywać swoje obowiązki dokładnie i profesjonalnie. Chociaż może wydawać się to śmieszne, niestety nie każdy radzi sobie z utrzymaniem porządku. W biurze trzeba sprzątać dokładnie, ale i szybko, co dla niektórych może okazać się sporym wyzwaniem.

Korzyści dla pracowników

firma_sprzatajacaNadal można znaleźć wiele firm, w których nie ma ani sprzątaczki zatrudnionej na etat, ani firmy sprzątającej, która utrzymuje porządek w miejscu pracy. Niestety w tym wypadku, to zadanie spada na barki pracowników, którzy sprzątają na zmiany. Oczywiście żaden pracownik nie ma takiego obowiązku i robi to z własnej woli, nie mniej jednak nie świadczy to zbyt dobrze o jego pracodawcy. Zatrudnienie firmy sprzątającej może okazać się dużą ulgą dla zespołu, który zyskuje więcej czasu, być może, dzięki temu praca będzie bardziej efektywna i komfortowa. Poza tym pracownik firmy zewnętrznej może pojawić się w godzinach wskazanych przez zleceniodawcę, także poza godzinami pracy biura.

Jak wybrać firmę sprzątającą?

Decydując się na zatrudnienie firmy zewnętrznej zajmującej się utrzymanie porządku w naszym biurze, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej elastyczność, posiadane wyposażenie oraz kadrę. Pamiętajmy, że w zatrudnionym zespole, powinna znaleźć się osoba nadzorująca pracę i tempo wykonywanych obowiązków. Dobra firma to taka, która będzie w stanie dostosować się do naszych zasad i będzie je szanować. Przed podjęciem współpracy pamiętajmy, aby sprawdzić, czy jest zgodna z przedmiotem prowadzonej działalności oraz czy posiada ważną polisę odpowiedzialności cywilnej.”

Tagi:

Podobne artykuły :