Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Finanse na wakacjach

28 lipca 2010

Tajlandia, Hiszpania, Chorwacja, Egipt, Międzyzdroje, a może Dziwnów? Bez względu na miejsce pobytu, w czasie wakacji może się zdarzyć, że w najmniej oczekiwanym momencie będziemy potrzebowali dostępu do gotówki.


Możliwość swobodnego korzystania z bankomatów nawet w najodleglejszych krańcach globu na pewno może nam to ułatwić. Coraz częściej banki udostępniają darmowe wypłaty nie tylko z własnych bankomatów, ale również tych należących do innych instytucji finansowych.

Karciany portfel

Gotówka czy karta? To pytanie zadaje sobie wciąż wiele osób wybierających się na urlop. Eksperci finansowi zalecają wyjazdy z kartą płatniczą, radząc jednocześnie, aby gotówkę mieć przygotowaną na drobne wydatki. Noszenie przy sobie plastiku jest bezpieczniejsze niż noszenie pieniędzy, ponieważ kiedy tylko zauważymy jego brak, natychmiast możemy go zastrzec dzwoniąc na Infolinię naszego banku. Dodatkowo mamy możliwość ubezpieczenia karty na wypadek kradzieży, by uchronić się od konsekwencji nieuprawnionych transakcji. Natomiast skradzioną gotówkę tracimy bezpowrotnie.

Karta płatnicza pozwala na dokonywanie transakcji w sklepach czy restauracjach, a także na wypłatę gotówki z bankomatów w walucie kraju, w którym przebywamy. Co najważniejsze, niektóre banki nie pobierają za te transakcje opłat – darmowe bankomaty za granicą udostępnia konto dbNET (Deutsche Bank PBC), eKONTO (mBank) i Zwykłe Konto Osobiste (Alior Bank).

Pod względem kosztów prowadzenia rachunku, jego użyteczności i jakości obsługi bardzo wysoko oceniane jest konto dbNET. Zostało ono uznane za najlepsze m.in. w lipcowym rankingu kont internetowych, sporządzonym przez Dziennik Gazeta Prawna. ? Posiadacze konta dbNET mogą za darmo wypłacać pieniądze z sieci wszystkich bankomatów na całym świecie. To pozwala naszym klientom zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas na poszukiwanie bezprowizyjnych bankomatów. Klienci mogą pobrać pieniądze z każdej maszyny na turystycznym szlaku i cieszyć się pełnym komfortem podczas urlopu ? mówi Monika Szlosek, dyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej Deutsche Bank PBC. ? Osoby posiadające konto dbNET, oprócz darmowych wypłat z sieci wszystkich bankomatów w kraju i za granicą, nie ponoszą opłat za prowadzenie rachunku ? dodaje.

Wypłaty za granicą bez prowizji to wciąż rzadkość. Jednak coraz więcej banków zmienia warunki korzystania z maszyn spoza własnej sieci na terenie kraju. Pod warunkiem wykupienia miesięcznego abonamentu, darmowe wypłaty udostępnił Bank BGŻ i mBank. Opłaty te wynoszą 2 zł (Plan Standarowy w Banku BGŻ) i 5 zł (eKONTO w mBanku). Inne banki natomiast obniżają opłaty pobierane dotychczas ? FM Bank zmniejszył prowizję w obcych bankomatach krajowych z 5 do 2,50 zł; w Meritum Bank opłata spadła z 5 do 2 zł.

Twoje pieniądze wakacji nie potrzebują

Opalając się na plaży, warto pomyśleć o oszczędnościach, które w przeciwieństwie do ich właścicieli, wcale nie muszą odpoczywać. Posiadacze kont internetowych mają możliwość on-line?owego, zdalnego zakładania lokat czy kont oszczędnościowych, często z oprocentowaniem wyższym niż w ramach ofert standardowych. Ponadto mają do wyboru wiele różnych konstrukcji tego typu produktów. Właściciele konta dbNET mogą na przykład skorzystać z lokaty Pełny Zysk z codzienną kapitalizacją. Jej zaletą jest automatyczne naliczanie odsetek po każdym dniu, a nie po zakończeniu całego okresu jej trwania. Przez dbNET można także założyć Konto Oszczędnościowe 24h, na którym odsetki również są codziennie naliczane. Z kolei Konto osobiste w Planie Internetowym w banku BGŻ umożliwia jego właścicielom bezpłatne założenie konta lokacyjnego Eskalacja. Jego oprocentowanie uzależnione jest od kwoty zdeponowanych środków. Klient ma dostęp do swoich środków na tym rachunku w każdej chwili, a ich wypłata nie powoduje utraty odsetek. Natomiast mBank posiadaczom eKONTA oferuje możliwość bezprowizyjnego zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych.

Wakacje to czas, kiedy pozwalamy sobie na więcej szaleństw, nawet kosztem oszczędności. Wydawanie pieniędzy na urlopowe przyjemności cieszy, a przede wszystkim pozwala poczuć, że całoroczna praca przyniosła owoce. Warto jednak pamiętać, żeby zadbać o bezpieczeństwo finansów, a przy tym nie ponosić niepotrzebnych kosztów. Dzięki temu z wakacji przywieziemy tylko dobre wspomnienia.

źródło: ARW IMAGE Public Relations
www.agencja-image.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :