Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Faktoring – to się opłaca!

1 grudnia 2015

Zastanawiasz się nad kredytem bankowym dla swojej firmy lub przedsiębiorstwa, ale czy na pewno jesteś na to gotowy? A może niekoniecznie masz możliwość zaciągnięcia pożyczki, a płynność finansowa przydałaby się Twojej firmie? Właśnie dla takich biznesmenów jak Ty został stworzony faktoring, który jest znacznie lepszym narzędziem finansowania niż kredyt bankowy, o czym opowiemy w najnowszym materiale.

Wyższość faktoringu nad kredytem bankowym

Dlaczego faktoring jest lepszy niż kredy bankowy? Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Należy wziąć pod uwagę bowiem zarówno jego elastyczność (a więc możliwość dostosowania się do potrzeb klienta), jak i mniejszą formalizację całego przebiegu. Odnośnie pierwszej kwestii rzecz skupia się przede wszystkim na tym, że kwota finansowania dostosowana jest do wysokości sprzedaży, a nie jak w banku na z góry określoną sumę. Po drugie zaś, faktoring nie wymaga żadnych zabezpieczeń materialnych (np. hipoteka), ma natomiast wykupioną wierzytelność, która jest podstawowym zabezpieczeniem. Jest idealnym rozwiązaniem dla młodych firm, które na początku nie mogą przecież wnioskować o kredyt – nie posiadają przecież żadnych dobrych wyników finansowych.

Do kogo skierowany jest faktoring?

faktoring_bibby_1_12Zastanawiasz się, czy Twoja firma może ubiegać się o tego rodzaju finansowanie? Jeśli prowadzisz sprzedaż towarów lub usług na zasadach długofalowych z całą pewnością firma faktoringowa, np. https://www.bibbyfinancialservices.pl/, chętnie sfinansuje wierzytelności Twojego przedsiębiorstwa. Dzięki usługom takich firm będziesz mógł przed upływem ważności faktury uzyskać środki na opłacenie bieżących należności i inwestycji. Co więcej, płynność finansowa pozwoli Ci na dynamiczny rozwój bez ryzyka utraty płynności finansowej. Jeśli nawet któryś z Twoich kontrahentów nie zapłaci należnej Ci kwoty, wszelkie formalności z tym związane przejdą na faktora, który zajmie się doprowadzeniem sprawy do końca. Nic więc dziwnego, że duże korporacje od lat znają i chętnie korzystają z tej usługi. Pora by w sektor ten weszły małe i średnice firmy, bo dla nich też jest dostępny.

Czy firmy chętnie korzystają z faktoringu?

Choć istnieje na polskim rynku od dłuższego czasu, jak już wspomnieliśmy, wciąż jego potencjał doceniają tylko najwięksi. A szkoda, bo jest produktem wysoce elastycznym, zróżnicowanym i doskonale dostosowującym się do potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Może być zarówno czasowym rozwiązaniem na „trudne chwile”, jak i dla zabezpieczenia bieżącej działalności w firmach na dłużej. W pakiecie z nim wiążą się wspomniane już obsługiwanie wierzytelności, windykacja oraz przejęcie ryzyka niewypłacalności dłużników, dlatego coraz chętniej po faktoring sięgają mniejsze polskie firmy. Czas jednak pokaże, czy tego rodzaju usługa przyjmie się na naszym gruncie.

Tagi: , ,

Podobne artykuły :