Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Euronet i RIA wprowadzają usługę bezkartowej wypłaty przekazów pieniężnych z bankomatów

24 listopada 2009

Bankomat 24/Euronet Sp. z o.o. oraz RIA Financial Services ? spółki należące do Euronet Worldwide ? wprowadzają na polski rynek usługę transakcji bezkartowych, umożliwiającą klientom wypłatę międzynarodowych przekazów pieniężnych z bankomatów bez użycia karty płatniczej.


Pierwszym krajem, w którym nadać można nowy typ przekazu, jest Wielka Brytania. Transfery pieniężne zlecane w punktach RIA Money Transfer  w Wielkiej Brytanii można odebrać za pomocą blisko 1500 bankomatów Euronet, czynnych 24 godziny na dobę oraz zlokalizowanych poza placówkami bankowymi w całej Polsce. Plany zakładają wdrożenie nowej usługi w kolejnych krajach realizujących przekazy pieniężne RIA do Polski.  Oprócz wypłaty gotówki z bankomatu sieci Euronet, przekaz pieniężny RIA można odebrać również w 6 500 oddziałów bankowych i pocztowych w całej Polsce.

Realizacja transakcji jest prosta i przyjazna dla klienta. Odbiorca przekazu otrzymuje od nadawcy kod bezpieczeństwa, który następnie wprowadza do bankomatu, aby móc odebrać przekaz pieniężny.

Usługa bezkartowej realizacji przekazów pieniężnych jest pochodną czterech wprowadzonych na polski rynek innowacji. Są to:
–    bezprowizyjna realizacja transferów w okresie wdrażania usługi,
–    niespotykana dotąd szybkość realizacji przekazów, które można odebrać już
po kilku minutach od nadania,
–    zwiększenie dostępności usług odbioru przekazów dzięki wykorzystaniu ok. 1500 bankomatów Euronet, które czynne są 24 godziny na dobę,
–    nowoczesny i przyjazny sposób odbioru gotówki, który nie wymaga zastosowania karty płatniczej.

?Spodziewamy się, że nowa usługa szybko zyska popularność i będzie często wybierana przez klientów, którzy poszukują szybkich, bezpiecznych, wiarygodnych i  komfortowych metod odbioru przekazów pieniężnych z zagranicy. Warto zwrócić uwagę, że wypłata gotówki to obecnie jedna z najczęstszych transakcji, które realizowane są w polskich bankomatach. Wprowadzenie nowego sposobu odbioru pieniędzy ? bez użycia karty płatniczej ? wynika z istoty przekazów RIA, z których można korzystać nie posiadając konta bankowego. Odbiór przekazów w bankomacie to także kolejny przykład rozwoju funkcjonalności naszych urządzeń, które umożliwiają oferowanie klientom  innowacyjnych usług. Euronet był również pierwszą firmą, która umożliwiła w Polsce doładowania kont GSM za pomocą bankomatów.?
? komentuje Marek Szafirski, Prezes Bankomat24/ Euronet Sp. z o.o.

Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym firma Euronet Worldwide uruchomiła usługę odbioru przekazów pieniężnych w bankomatach bez użycia karty płatniczej.

?Pomysł wprowadzenia nowej usługi to reakcja na potrzeby polskich emigrantów oraz potencjał krajowego rynku przekazów. Według danych Banku Światowego, Polska zajmuje obecnie 5 miejsce na świecie pod względem wartości odebranych transferów. Z kolei Wielka Brytania to kraj, w którym zaobserwowaliśmy największe zapotrzebowanie na przekazy pieniężne do naszego kraju. Dlatego właśnie w pierwszej kolejności uruchamiamy usługę umożliwiającą przesyłanie gotówki z Wielkiej Brytanii do Polski.? ? komentuje Rafał Szczechura, RIA Country Manager firmy Euronet w Polsce.

Wdrożenie nowego rozwiązania poprzedzone zostało fazą badań i testów, które umożliwiły wybór optymalnej formy odbioru przekazów pieniężnych za pomocą bankomatów. Aby zainicjować transakcję, należy wcisnąć klawisz znajdujący się z prawej strony ekranu bankomatu. Po aktywacji funkcji odbioru przekazów rozpoczyna się proces przetwarzania transakcji przez bankomat, składający się z 5 kroków. Klient powinien wówczas:
1.    wprowadzić numer identyfikacyjny przekazu, który otrzymał od nadawcy,
2.    wprowadzić kwotę przekazu,
3.    wprowadzić kod bezpieczeństwa,
4.    zatwierdzić transakcję,
5.    odebrać gotówkę.
Wszystkie urządzenia sieci Euronet, w których odebrać można przekazy pieniężne RIA Money Transfer, oznakowane zostały za pomocą naklejek ?Tu zrealizujesz przekaz?.
Na każdym z bankomatów umieszczona została instrukcja informująca o przebiegu transakcji odbioru przekazów. Znajduje się ona na obudowie urządzenia, najczęściej w okolicy klawiatury. Ponadto na dole tzw. ekranu powitalnego (czyli planszy, którą widzi klient zaraz po podejściu do bankomatu) dodany został specjalny pasek z informacją dot. sposobu inicjowania transakcji odbioru przekazów. O lokalizacjach bankomatów Euronet oraz przebiegu transakcji bezkartowych informują Centra Obsługi Klienta firm Euronet oraz RIA. Dostępny jest również lokalizator bankomatów Euronet z funkcją RIA Money Transfer. Można z niego skorzystać na stronie http://www.riafinancial.com.

Bankomat24/Euronet Sp. z o.o. jest częścią Euronet Worldwide, światowego lidera zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. Ponadto Euronet oferuje przetwarzanie transakcji pre-paid oraz zintegrowane oprogramowanie, które wspiera pracę wielu instytucji finansowych.

W Polsce Euronet działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 120 pracowników. Firma posiada sieć 2000 bankomatów własnych oraz zarządza 400 bankomatami należącymi
do różnych banków. Euronet zarządza łącznie co piątym bankomatem w Polsce, co czyni
z firmy niekwestionowanego lidera na rynku outsourcingu w tym obszarze.

RIA Financial Services ? spółka należąca do Euronet Worldwide ? jest trzecią co wielkości na świecie na firmą oferującą usługi money transfer. Dysponuje siecią ponad 80 tys. punktów zlokalizowanych w ponad 100 krajach. Współpracuje z kilkoma tysiącami partnerów
? agentów i korespondentów RIA. Portfolio RIA obejmuje usługi międzynarodowych
i krajowych przekazów pieniężnych na okaziciela, przelewy na dowolne konto bankowe oraz usługę odbioru transferów pieniężnych w bankomacie. Oprócz przekazów gotówkowych RIA oferuje również usługę płatności rachunków, przedpłacone karty debetowe, realizację czeków oraz inne usługi finansowe.

W Polsce RIA działa od 2008 roku. Dysponuje obecnie siecią 8000 punktów, w których odbierać można zagraniczne przekazy pieniężne (w tym 6500 oddziałów bankowych
i pocztowych w całym kraju oraz blisko 1500 bankomatów Euronet obsługujących transakcje bezkartowe). Za pośrednictwem RIA Financial Services można obecnie przesyłać gotówkę
do Polski z wielu krajów Europy Zachodniej, Ameryki oraz Australii.

Dodatkowych informacji udzielają:
Barbara Matusik                 Katarzyna Szczypek
On Board Public Relations             On Board Public Relations
Tel: +48 (22) 321 51 00             Tel: +48 (22) 321 51 00
Fax: +48 (22) 321 51 01             Fax: +48 (22) 321 51 01
bmatusik@onboard.pl                     kszczypek@onboard.pl


Przejdź do spisu treści ponad 1200 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Tagi: ,

Podobne artykuły :