Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Doradcy: na ROR można zarobić!

16 września 2010

Eksperci z porównywarki finansowej Comperia.pl sprawdzili czy na tradycyjnym rachunku osobistym można zarobić. Okazało się, że tak! Najwięcej w Banku Ochrony Środowiska, Millennium Banku i BZWBK.

Konto osobiste jest niezbędne dla codziennego zarządzania domowym budżetem. Wiąże się niestety z drobnymi opłatami, gdyż większość banków każe sobie płacić za zlecone przelewy czy użytkowanie karty płatniczej. W wielu przypadkach opłat można uniknąć, korzystając choćby z bankowości elektronicznej. Darmowe korzystanie z konta to jednak tylko połowa sukcesu. Okazuje się, że rachunek osobisty może być wręcz źródłem zarobku!

Zarobić możemy np. na oprocentowaniu środków zgromadzonych na koncie. Warto to sprawdzić, gdyż pieniężne, które bezczynnie leżą na bankowych kontach tracą tym samym realnie na wartości. Inflacja sprawia, że za tę samą złotówkę można kupić coraz mniej.

Inną metodą zyskania na rachunku osobistym jest usługa moneyback która polega na tym, że na rachunek klienta wraca określona część wartości wykonanych transakcji bezgotówkowych. Takie zarabianie wiąże się jednak z dużymi wydatkami ? na nasze konto zazwyczaj wraca bowiem 1 proc. kwot wydanych za pomocą karty płatniczej.

Na tym jednak możliwości zarobkowe się nie kończą. Bank Ochrony Środowiska postanowił zrewolucjonizować rynek i wprowadził do oferty nowe Konto Bez Kantów, które przeczy tradycyjnej formie rachunku osobistego. Tym razem to nie klient, lecz bank płaci za przelewy! Nie dość, że cała gama podstawowych funkcji konta jest darmowa, to BOŚ za każdy zrealizowany przelew i zlecenie stałe daje posiadaczowi konta 1 zł, za polecenie zapłaty 3 zł, zaś za każde wydane 100 zł kartą debetową kolejne 1 zł. W sumie w ciągu miesiąca do klienta może trafić aż do 60 zł zysku wolnego od podatku (z zastrzeżeniem, że na przelewach i zleceniach stałych można zarobić maks. 10 zł, a na poleceniach zapłaty 15 zł). Wprawdzie bank pobiera opłatę za prowadzenie konta w wysokości 10 zł, ale koszt ten łatwo zniwelować wykonując po prostu kilka przelewów i transakcji bezgotówkowych.

Ranking rachunków osobistych, w którym o miejscu decyduje zysk użytkowania konta przy następujących założeniach:

– 10 zewnętrznych przelewów internetowych w miesiącu
– realizacja 3 zleceń stałych na rachunki obce w miesiącu
– 1 wypłata kwoty 200 zł z obcego bankomatu krajowego w miesiącu
– raz na kwartał 1 wypłata kwoty 200 zł z bankomatu za granicą,
– miesięczne wpływy na konto: 5 tys. zł (średnie saldo na koncie: 2,5 tys. zł)
– suma transakcji bezgotówkowych: 1,5 tys. zł

www.Comperia.pl
logo_comperia
Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :