Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Dom, słodki dom, czyli jak kupić wygodne lokum dla rodziny

18 lutego 2014

Amerykanie śpiewają „Dom, słodki dom” i wiedzą o czym nucą. Sprzedaż domów jest ważnym sposobem uzyskiwania dochodów oraz częścią działania biur nieruchomości. Na całym świecie trudno jest sprzedać oraz kupić dom bez pośrednika, samodzielnie, na własną rękę. Jest to prawie niemożliwe na polskim rynku, ponieważ pośrednicy są gotowi przejąć każdy dom i odsprzedać go z bardzo dużym zyskiem.

Warto jednak poprosić o pomoc profesjonalnego pośrednika, który nie tylko przygotuje i przeprowadzi transakcję, lecz również zadba o jej pełne bezpieczeństwo. Każdy człowiek poszukuje możliwości rozwoju, zarabiania pieniędzy, uzyskiwania dochodów. Jest to warunek konieczny dobrego życia. Mieszkanie nie jest wystarczające, dom to dopiero luksus oraz najlepsza sprawa na świecie. Jaki powinien być wymarzony dom?

Wygodny, przestronny, dobrze umeblowany. W jego pokojach powinny być dobrej jakości podłogi, dywany, nowe okna oraz drzwi. Łazienki powinny być co najmniej dwie – jedna dla gospodarzy, druga dla gości. Dobre oświetlenie oraz nowoczesne kino domowe powinny dopełniać całości. Czasami zdarza się, że dom sprzedawany jest z całym wyposażeniem, jednak najczęściej nie ma w nim niczego, czasem nawet białego montażu. Bez takiego wyposażenia nie ma mowy o oszczędzaniu – wyposażenie wnętrza domu to bardzo kosztowna sprawa, która jest priorytetowa dla każdego właściciela. Wszystko zależy od tego czy chcemy urządzić samodzielnie wnętrze, czy zależy nam na wygodzie.

Podsumowując, dobry dom powinien być elegancki, dobrze urządzony, dawać niezbędny komfort. Zakup domu jest jednorazowym wydatkiem, rzadko Polacy zmieniają dom, bo to duży koszt oraz ogromny trud związany ze znalezieniem kupca, wyprowadzką, znalezieniem nowego miejsca na ziemi. Zatem polecamy zakup najlepszego domu dla danego człowieka. Dom jest miejscem dla rodziny, musi w nim mieszkać kilka osób, często są to rodziny wielopokoleniowe, a każdy członek rodziny powinien mieć kącik dostosowany do własnych potrzeb.

Jest to najlepsze rozwiązanie. Pośrednik jednak przygotowuje transakcję, opracowuje dokumenty, finalizuje transakcję oraz na tym kończy się jego rola. Może jeszcze zaproponować właściwe ubezpieczenie oraz pomóc w wyborze notariusza. To są zadania pośrednika. Jeśli w trakcie eksploatacji pojawią się usterki to właściciel domu może pozwać sprzedającego i wyjaśnić wszelkie problemy w sądzie lub dochodzić swoich praw w sposób ugodowy – to drugie rozwiązanie jest o wiele lepsze.

Jednak wszystkim życzymy dobrego mieszkania w eleganckim domu, bez problemów, z niewielką ilością remontów oraz w dobrych warunkach. O tym marzy przecież każdy posiadacz domu, dążący do wygody, miłego spędzania czasu oraz najlepszych chwil we własnym domu. Dom jest nie tylko ścianami i dachem, lecz także symbolem luksusu, ciepła oraz miłości. Dom tworzą ludzie, aby jednak tak się stało najpierw muszą kupić odpowiednie lokum na ziemi, w którym zostawią własny ślad. I ten ślad będzie najważniejszy dla nich oraz ich bliskich. Dom jest także lokatą kapitału, własnością, którą odziedziczą dzieci oraz wnuki, ma zatem sporą wartość materialną.

Tagi: ,

Podobne artykuły :