Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Do czego służy kalkulator płac?

26 kwietnia 2014

Każda wykonywana przez nas praca przynosi nam określone zarobki. Bez względu na to czy masz stałą umowę o pracę, czy podejmujesz się jednorazowych zleceń na Twoje konto wpływa mniejsza lub większa wypłata. Mając na uwadze potrącanie składek zdrowotnych i emerytalnych, a także odliczenia związane z podatkami trzeba wiedzieć, że zanim Twoje miesięczne wynagrodzenie wpłynie na konto ulega pomniejszeniu.  

Jeśli chciałabyś bliżej przyjrzeć się swojej płacy to do dyspozycji masz specjalny kalkulator płac. Tego rodzaju narzędzie pomoże Ci zrozumieć system wyliczania płac, i podpowie jak Twoje zarobki wyglądają w rocznym zestawieniu. Jeśli zastanawiasz się po co korzystać z takich kalkulatorów, to odpowiedź jest niezwykle prosta. W grę wchodzi Twój budżet, w kilku prostych krokach możesz przeliczyć zarobki brutto i netto, możesz oszacować składki i koszty pracodawcy wynikające z Twojego zatrudnienia.

Jak z tego korzystać? Już na wstępie należy zaznaczyć, że kalkulator płac pełni rolę informacyjną. Owszem, można szybko wyliczyć swoje płace, ale zawsze należy brać pod uwagę fakt, że takie rozliczenia nie mogą być wiążące prawnie, i przede wszystkim nie powinny być wykorzystywane do wyliczania wynagrodzeń pracowników. Jeśli jednak kalkulator będzie używany tylko przez prywatne osoby, to może się okazać bardzo praktycznym narzędziem. Jeżeli w tym temacie stawiasz dopiero pierwsze kroki, to niczym nie musisz się martwić. Kalkulator jest w pełni automatyczny, Twoja rola ogranicza się jedynie do wpisania kilku informacji w poszczególne rubryki.

I tak pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniej umowy. Jak wiadomo możemy pracować na umowę o pracę, umowę o dzieło i umowę zlecenie. Od tego jaka jest forma naszej umowy uzależnione będzie wyliczane składek. Kiedy wybierzemy już odpowiedni wariant, to teraz powinniśmy zaznaczyć o jaki rok podatkowy nam chodzi. Data wsteczna może sięgać nawet do kilkunastu lat w tył. Następnie wpisujemy kwotę wynagrodzenia brutto lub netto. W niektórych kalkulatorach płac będziemy musieli także określić próg podatkowy, lub ilość pracowników w naszym zakładzie pracy.

Z uzyskanych wyników szybko dowiemy się jak rozkładają się koszty nasze i naszego pracodawcy. Takie rozliczenie może mieć charakter roczny lub miesięczny. Kalkulator płac to nowoczesne narzędzie pomagające odnaleźć się w gąszczu przepisów i reguł prawnych związanych z wynagrodzeniem.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl

Tagi:

Podobne artykuły :