Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Dlaczego warto spędzić wakacje w Turcji?

3 kwietnia 2014

Wczasy w Turcji – dlaczego warto?
Turcja to jeden z niekwestionowanych hitów jeśli chodzi o tegoroczne wakacyjne wyprawy. Cieszy się wciąż rosnącą popularnością, także wśród rodzin z dziećmi. Dlaczego tak bardzo lubimy podróżować do tego kraju?

Pełne egzotyki miasta

Turcja od lat przyciąga miłośników egzotyki, którzy jednak nie lubią rezygnować z europejskich udogodnień. Tutaj możemy połączyć komfort z zobaczeniem tego, co dla nas nowe i niezwykłe. W zależności od tego, w jaki rejon się wybierzemy, możemy zobaczyć wiele  historycznych oraz przepięknych miejsc. Z pewnością należy do nich baśniowy wręcz Stambuł z imponującym pałacem sułtańskim ze skarbcem oraz haremem, a także Błękitny Meczet oraz słynna bazylika Hagia Sophia. Na liście miejsc do odwiedzenia nie powinno zabraknąć Efezu, w którym znajdziemy wiele cennych starożytnych zabytków w stylu jońskim. W Turcji zobaczymy również znaną na całym świecie bibliotekę Pergamońską oraz Troję. W zależności od tego, jaki rejon kraju nas interesuje, powinniśmy poszukać odpowiednich ofert w sprawdzonym biurze podróży – sprawdź ceny biletów lotniczych na stronie TravelOVO.pl.

Miejsca jedyne w swoim rodzaju

Turcja słynie także z miejsc, które zachwycają nas swoimi niepowtarzalnymi krajobrazami. Do takich z pewnością należą słynne białe, wapienne tarasy – Pamukkale. Wypełnia je gorąca woda ze źródeł termalnych, choć niestety z konieczności zapewnienia lepszej ochrony tego miejsca nie można się już kąpać w tej zachwycającej scenerii. Każdy z nas słyszał zapewne także o Kapadocji, znajdującej się na wschodzie Turcji. Charakterystyczny „księżycowy” krajobraz, wydrążone w skale całe miasta oraz pojedyncze domki, niesamowite formacje skalne – wszystko to pozostanie w naszej pamięci na długo po odwiedzeniu tego miejsca. Warto zobaczyć także m.in. Dolinę Motyli, liczne monastery czy Kanion Koprulu.

Turecka kuchnia

traveligoOczywiście każdy z nas kojarzy potrawę nazywaną kebabem, warto jednak zauważyć, że prawdziwy turecki kebab nie ma wiele wspólnego z tym, który możemy kupić w Polsce niemal w każdym nieco większym mieście. Świeże, soczyste mięso podawane jest z wieloma aromatycznymi sosami oraz warzywami, które przyciągają wzrok swoim żywym kolorem. Turecka kuchnia pełna jest aromatycznych przypraw oraz zapachu parzonej w specjalny sposób kawy. Do najpopularniejszych dań należą te z mięsa drobiowego, jagnięciny i baraniny, a także pieczone na najróżniejsze sposoby warzywa. Turcja słynie także z wyjątkowo słodkich deserów z dodatkiem miodu, orzechów czy pistacji – takich jak znana nam zapewne baklava.

Niepowtarzalne krajobrazy, pełne starożytnych zabytków miasta oraz bogata, egzotyczna kultura – w Turcji odkryjemy z pewnością wiele wspaniałych miejsc, smaków czy zapachów, które zapamiętamy na długo.

Tagi:

Podobne artykuły :