Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Czym kierować się przy wyborze konta oszczędnościowego?

12 stycznia 2014

Konta oszczędnościowe zdobywają coraz większą popularność wśród klientów banków, którzy chętnie zastępują nimi dotychczasowe lokaty. Konta oszczędnościowe mają bez wątpienia szereg zalet, niemniej przed wyborem określonej oferty warto wiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Na czym polega atrakcyjność kont oszczędnościowych?

Konta oszczędnościowe, tworzące ofertę wiodących na rynku banków, kuszą atrakcyjnym oprocentowaniem, łatwą dostępnością do zgromadzonych środków i możliwością elastycznego korzystania z kapitału. Pierwsza z wymienionych cech stawia konta oszczędnościowe na pozycji wyższej niż tradycyjne rachunki osobiste, natomiast pozostałe korzystnie wyróżniają je na tle lokat. Mimo to wybór odpowiedniego konta oszczędnościowego może okazać się nie lada wyzwaniem.

Na co przede wszystkim zwrócić uwagę?

Rozważając ofertę konta oszczędnościowego, jednym z najważniejszych aspektów, na który należy zwrócić uwagę, jest oprocentowanie, będące czynnikiem determinującym wysokość osiąganych zysków. Jednak bardzo często atrakcyjne oprocentowanie obowiązuje przez określony czas, przykładowo miesiąc, po czym wartość tego parametru jest obniżana do tej, zawartej w podpisywanej umowie.

Wartym odnotowania jest również fakt, że proponowane oprocentowanie może dotyczyć jedynie części zgromadzonych środków. Podążając tym tropem, z łatwością powinniśmy dojść do wniosku, że kapitał powyżej ustalonej sumy będzie objęty już mniej korzystnym oprocentowaniem. Ponadto, banki mogą zmieniać wysokość oprocentowania, niemniej muszą o tym poinformować klientów.

lokata_ideaPrzed wyborem danego konta oszczędnościowego należy sprawdzić także koszty przelewów. Okazuje się bowiem, że tylko kilka banków nie pobiera opłat za wykonywanie tego typu operacji, natomiast w większości tylko pierwsza transakcja w miesiącu jest bezpłatna. Wśród pozostałych aspektów, którymi warto kierować się zakładając konto oszczędnościowe, wyróżnia się ewentualny miesięczny koszt jego użytkowania, a ponadto częstotliwość kapitalizowania odsetek.

Jakie konto oszczędnościowe wybrać?

Samodzielne poszukiwania konta oszczędnościowego spełniającego nasze oczekiwania, bez wątpienia wymaga ogromnej determinacji, cierpliwości i wytrwałości. Jednak zamiast spędzać długie godziny w oddziałach kolejnych banków, zdecydowanie lepiej skorzystać z coraz popularniejszych porównywarek, takich jak finmarket.pl. Dzięki temu możemy znacznie szybciej i skuteczniej porównać dostępne na rynku konta oszczędnościowe i wybrać ofertę stworzoną z myślą o nas.

Konto oszczędnościowe to znakomite rozwiązanie dla osób, które chcą w efektywny sposób pomnażać zgromadzony kapitał, a jednocześnie mieć możliwość elastycznego korzystania ze środków. Oferta kont oszczędnościowych przygotowana przez wiodące na rynku banki jest bardzo bogata, więc korzystając z odpowiednich narzędzi do jej weryfikacji z pewnością uda nam się wybrać tę najlepszą i najbardziej optymalną.

Tagi: , ,

Podobne artykuły :