Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Czym kierować się przy wyborze konta osobistego?

3 października 2014

Obecnie każdy człowiek posiada konto osobiste w banku. Niektórzy mają nawet kilka kont. Wybór takiego konta jest bardzo ważny, przecież na koncie bankowym trzymamy nasze pieniądze, oszczędności. Za pośrednictwem konta opłacamy rachunki, robimy zakupy. Bez rachunku bankowego w naszych czasach nie da się w pełni funkcjonować. Z pomocą konta bankowego lepiej możemy dysponować naszymi pieniędzmi.

Banki mają wiele różnych ofert kont osobistych. Mamy konta rozliczeniowe, rozliczeniowo-oszczędnościowe oraz oszczędnościowe. Te ostatnio prawie zawsze są dodatkowo oprocentowane i służą także do tego, aby nasze oszczędności zarabiały. Konta rozliczeniowe i rozliczeniowo-oszczędnościowe służą nam do sprawnego dysponowania naszymi pieniędzmi. W jaki sposób? Możemy regularnie opłacać rachunki. Niemal każde konto ma usługę stałych przelewów. Wystarczy ustawić sobie takie przelewu, np. opłata abonamentu telefonicznego i stałą datę przelewu. Dzięki temu co miesiąc system opłaci ten rachunek, a my nie będziemy musieli o tym pamiętać. Konto osobiste to także oszczędzanie. Banki wprowadzają do swoich ofert wiele różnych promocji. Nie jest to tylko oprocentowanie konta. To także dodatkowe bonusy za płatność kartą lub płatność przelewem internetowy. Banki na wiele sposobów starają się przyciągnąć klienta, stąd te dodatkowe promocje. Dla nas klientów to ciekawe sposoby zaoszczędzenia, a czasami zarobienia dodatkowych pieniędzy.

Jak wybrać najlepsze konto? – trzy kroki

jak_wybrac_konto_3_krokiPrzed wyborem konta osobistego powinniśmy przejrzeć różne oferty w kilku bankach. Możemy to zrobić z pomocą porównywarki kont osobistych lub możemy sprawdzić na stronach internetowych banków ich propozycje. Wybierając konto powinniśmy się kierować kilkoma wytycznymi zależnymi od naszych oczekiwań wobec konta bankowego.

Po pierwsze: ważny jest dostęp do konta internetowego. Wiele spraw załatwiamy prze Internet. Dotyczy to także spraw związanych z naszym kontem bankowym. Po pracy robimy zakupy, regulujemy płatności. Dostęp do konta internetowego jest wtedy niezbędny. Gdy chcemy sprawdzić stan konta, także możemy zrobić to online.

Po drugie: warto sprawdzić ile zapłacimy za korzystanie z karty płatniczej oraz z jakich bankomatów możemy wypłacać bezpłatnie gotówkę. Wiele banków wprowadza korzystane warunki korzystania z kart i bankomatów. W niektórych ofertach mamy kartę darmową, jeśli wykonamy płatność bezgotówkową na konkretna kwotę. W każdym banku może to być inna kwota.

Po trzecie: wysokość opłat za podstawowe usługi. Jeśli będziemy płacić za wykonanie przelewu zewnętrznego, czyli do innego banku, to tylko na tym stracimy. Wiele banków wychodząc naprzeciw klientowi wprowadzają bezpłatne przelewy krajowe, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne.

Nie są to jedyne warunki korzystania z konta osobistego, które trzeba sprawdzić i którymi powinniśmy się kierować przy wyborze naszego konta bankowego. Z pewnością są jednymi z najważniejszych, więc zanim się zdecydujemy na coś, sprawdźmy co dostaniemy w zamian.

Więcej na www.finmarket.pl/finanse/konta-bankowe

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,
Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl

Tagi: ,

Podobne artykuły :