Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Czym jest ubezpieczenie NW?

26 września 2013

Jednym z najważniejszych ubezpieczeń, jakie każdy z nas powinien posiadać, jest ubezpieczenie na wypadek śmierci w nieszczęśliwym wypadku – w skrócie często nazywany ubezpieczeniem NW. Często takim ubezpieczeniem jesteśmy objęci, nawet o tym nie wiedząc, przyjrzyjmy się więc najważniejszym elementom tego rodzaju zabezpieczenia finansowego na wypadek śmierci.

Do czego służy i przed czym zabezpiecza?

Ubezpieczenie na wypadek śmierci w nieszczęśliwym wypadku ma za zadanie zabezpieczać przede wszystkim naszych najbliższych. Jeśli nasza śmierć mogłaby zdecydowanie pogorszyć sytuację finansową małżonka czy dzieci, to ubezpieczenie powinniśmy posiadać koniecznie. Zazwyczaj obejmuje ono sytuacje, kiedy śmierć nastąpiła na skutek nieprzewidzianej zewnętrznej przyczyny – może to być na przykład wypadek samochodowy. Często ubezpieczenia NW obejmują również wypłaty świadczeń w przypadku częściowej utraty zdrowia, wtedy to nie uposażeni, ale my jako osoba ubezpieczona otrzymujemy odszkodowanie.

Grupowe czy indywidualne?

Standardowo oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe ubezpieczenia od śmierci w nieszczęśliwym wypadku dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest grupowe ubezpieczenie. Tego rodzaju ubezpieczenia na życie mogą być wykupione przez pracodawcę, mogą obejmować podróżującą młodzież szkolną czy też obejmują kierowcę i pasażerów podróżujących samochodem. W tym ostatnim wypadku początkowo nie wiadomo ile osób może doznać obrażeń podczas wypadku, a samochody osobowe mieszczą najczęściej 4-5 osób, co w rozumieniu ubezpieczycielu już jest wystarczającą ilością, by tworzyć grupę. W drugiej grupie znajdować się będą indywidualne osoby, które zdekodowały się na samodzielne przystąpienie do takiego ubezpieczenia.

Wysokość składki

Podobnie jak w przypadku innych ubezpieczeń na życie, tak też w przypadku ubezpieczenia od śmierci w przypadku nieszczęśliwego wypadku może być jedynie częścią większego pakietu ubezpieczeniowego lub możemy z tego rozwiązania skorzystać samodzielnie. Wysokość składki bardzo trudno jest określić, istnieje bowiem wiele zmiennych na nie wpływających – między innymi wiek czy zakres pracy zawodowej (i związanego z tym ryzyka). Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistycznych porównywarek ubezpieczeniowych lub agentów ubezpieczeniowych – za ich pomocą jesteśmy w stanie poznać wysokość składki przy takim ubezpieczeniu wyliczonym specjalnie dla nas w ciągu kilku – kilkunastu minut.

Tagi:

Podobne artykuły :