Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Czym jest Car Fleet Management i dlaczego warto z niego korzystać?

12 lutego 2015

Car Fleet Management to specjalne pakiety usług, świadczone przedsiębiorcom i związane z finansowaniem i zarządzaniem flot pojazdów. Innymi słowy wyspecjalizowane firmy z branży CFM (Car Fleet Management) oferują usługi z zakresu tworzenia polityki flotowej w przedsiębiorstwach.

oponeo_advertTego rodzaju firmy funkcjonują na polskim rynku już od kilkunastu lat, a w ostatnim czasie ich działalność staje się coraz bardziej popularna. Indywidualna polityka flotowa jest bardzo przydatna dla przedsiębiorców, ponieważ zapewnia prawidłowe funkcjonowanie parku samochodowego. Aby jednak była to rzeczywiście polityka indywidualna, należy odpowiednio dopasować ją do potrzeb danego przedsiębiorstwa. To właśnie jest zasadniczym zadaniem firm z branży CFM.

Oferty firm CFM

Oferty firm CFM są dość zróżnicowane. Jednak ujednolicając w pewien sposób tę specyficzną branżę, można stwierdzić, że jej działalność charakteryzuje się dwubiegunowością. Firmy CFM, po pierwsze oferują część finansową, a po drugie – część serwisową swoich usług. Finansowanie polega najczęściej na zasadach leasingu operacyjnego. Jednak w ramach CFM można też skorzystać z leasingu finansowego, zwrotnego i leasingu z serwisem. W części serwisowej oferowane są natomiast następujące usługi:

· kompleksowa obsługa techniczna;

· pomoc Assistance;

· samochody zastępcze;

· ubezpieczenia;

· karty paliwowe;

· wymiana i przechowywanie ogumienia;

· inne usługi świadczone w zależności od polityki wybranej firmy.

Full Service Leasing = wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy jest najpopularniejszym produktem oferowanym przez firmy z branży CFM. Finansowanie i zarządzanie odbywa się przez określony umową czas, po czym po zakończeniu kontraktu nie dochodzi do wykupu przedmiotowego pojazdu. Takie zasady obowiązują w Full Service Leasingu, którego pojęcie jest właściwie tożsame z pojęciem wynajmu długoterminowego. Największą zaletą tego rodzaju rozwiązania jest to, że koszty użytkowania floty są stałe, a poziom miesięcznych wydatków dostosowany do intensywności użytkowania aut. Oprócz tego, przedsiębiorcy korzystający z wynajmu długoterminowego mogą liczyć na stałą pomoc i konkretne wsparcie ze strony firmy CFM. Jest ono szczególnie przydatne w przypadku awarii, kolizji drogowej lub wypadku. Inną sprawą jest, że użytkownicy wynajętej floty nie muszą martwić się o czynności serwisowe ani o sprawy organizacyjne związane z wykupem samochodu po zakończeniu umowy. Powoduje to sporą oszczędność cennego dzisiaj czasu i daje możliwość lepszego skupienia się na zasadniczych założeniach prowadzonej działalności gospodarczej.

Dla kogo usługi CFM?

Usługi CFM kierowane są w szczególności do firm. Są opłacalne zarówno dla niewielkich przedsiębiorstw, które potrzebują zaledwie kilku samochodów, jak i dla znaczących korporacji z zapotrzebowaniem na bardziej rozbudowany park pojazdów. Koszty usług CFM zawsze kalkulowane są indywidualnie, a ich wysokość zależy od przynajmniej kilku czynników. Takimi czynnikami są m.in.: czas trwania umowy, wielkość floty, rodzaj finansowania, deklarowany przebieg pojazdów i zakres pożądanych usług.

Oferta Avis

Avis jest wiodącą na polskim rynku firmą z branży CFM. Ta światowej klasy wypożyczalnia pojazdów istnieje od 1946 roku. Działalność Avis na terenie naszego kraju trwa już ponad dwadzieścia lat. Aktualnie, firma posiada swoje biura w 25 największych miastach i dysponuje około 1,5 tys. flotą samochodów o różnej klasie.

Avis oferuje usługi wynajmu krótkoterminowego, tj. od 1 do 30 dni, średnioterminowego, tj. od 1 miesiąca do 2 lat i wynajmu długoterminowego, trwającego dłużej niż 24 miesiące. Niezależnie od okresu obowiązywania umowy – w tej firmie, każdy Klient ma zagwarantowane indywidualne traktowanie i dopasowanie oferty do istniejących potrzeb. Jakość wszystkich świadczonych przez Avis usług jest na tyle wysoka, że grono zadowolonych przedsiębiorców stale rośnie, dzięki czemu i firma może swobodnie rozwijać zakres swojej działalności.

Pośród licznych usług świadczonych przez Avis, szczególnie wyróżnia się specjalny program Avis Lease. Jest to usługa polegająca na wynajmie długoterminowym, wspomaganym kompleksową obsługą wynajętej floty. W ramach Avis Lease zagwarantowane są takie usługi, które nie są standardowo oferowane przez inne firmy z branży CFM. Należą do nich m.in.:

· darmowe parkingi na wszystkich lotniskach w Polsce;

· zniżki w ramach sieci działającej w kraju i zagranicą;

· korzystne stawki na wynajem krótkoterminowy;

· całodobowa pomoc Avis Assistance;

· błyskawiczna likwidacja szkód;

· samochód zastępczy zawsze tej samej klasy, co auto leasingowane;

· możliwość wynajmu samochodu dostawczego i samochodu z kierowcą;

· obsługa door to door;

· bezpośredni kontakt z indywidualnym konsultantem Avis;

· Pakiet VIP i możliwość wynajmu samochodu razem z kierowcą.

Szczegółowe informacje na temat usługi Avis Lease znajdują się na stronie internetowej www.avislease.pl. Pod wskazanym adresem znajdziemy również wiele innych usług, świadczonych przez Avis. Ich szeroki wybór sprawia, że niemal każdy odwiedzający to miejsce w sieci jest w stanie wybrać to, czego aktualnie najbardziej potrzebuje.

Zapraszamy do nawiązywania kontaktu!

Tagi: ,

Podobne artykuły :