Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Czy warto pożyczać pieniądze przez internet?

15 października 2013

Kilka lat temu nikt nie pomyślałby, że będzie możliwość pożyczania pieniędzy przez internet. Dziś istnieje jednak wiele serwisów oferujących kredyty bez wychodzenia z domu. Pożyczka przez internet już nikogo nie dziwi, zapełnia natomiast lukę w rynku kredytów.

Główną zaletą takich pożyczek, jest możliwość załatwienia wszystkich formalności bez wizyty w oddziale banku. W większości wypadków wystarczy, że kilka razy klikniemy i wypełnimy odpowiednie pola, a pieniądze pojawią się na naszym koncie. Pożyczka przez internet w formie chwilówki bardzo często może pojawić się na naszym koncie już w kilkanaście minut po zakończeniu procesu jej przyznawania. Sam proces weryfikacji naszych danych również zajmuje niewiele czasu. Jest to ważne, zwłaszcza, jeśli potrzebujemy pieniędzy bardzo szybko na pilne i nieprzewidziane wydatki.

Oprócz znanych wszystkim chwilówek, pożyczka przez internet, może przybrać inną formę- w Polsce działa kilka portali social lending, na których ludzie pożyczają pieniądze bezpośrednio między sobą, bez udziału instytucji finansowych. Jeżeli nie zależy nam, aby pieniądze były na naszym koncie jak najszybciej, możemy poświęcić więcej czasu i zarejestrować się na jednym z portali pożyczek społecznościowych i tam spróbować uzbierać potrzebną nam kwotę. Oprocentowanie udzielanych tam kredytów jest niższe niż w przypadku tzw. szybkich pożyczek, a terminowe spłacanie rat, może nam zapewnić długotrwałą i owocną współpracę z działającymi na portalu inwestorami.

Banki także nie pozostają bierne w zakresie kredytów udzielanych w sieci. Klienci banków, którzy posiadają dostęp do konta przez internet, coraz częściej mają możliwość uzyskania pożyczki poprzez kilka kliknięć, jeżeli na nasze konto regularnie wpływają pieniądze.

Pożyczka przez internet jest całkowicie bezpieczna, pomimo że wiele osób boi się takiego rozwiązania. Błędne jest przekonanie, że to oszustwo i wyłudzanie pieniędzy od kredytobiorców. Musimy tylko pamiętać, że biorąc pożyczkę przez internet, powinniśmy wziąć pod uwagę nasze możliwości finansowe, by raty nie były zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu.

Tagi: ,

Podobne artykuły :