Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Czy polisy OC różnią się tylko ceną?

30 kwietnia 2015

Wielu Polaków uważa, że w wyborze odpowiedniej polisy należy kierować się przede wszystkim ceną. Nie jest to jednak do końca zgodne z prawdą, ponieważ oprócz kwestii finansowych trzeba wziąć pod uwagę także inne czynniki. Przede wszystkim warto dokładnie dowiedzieć się, co wchodzi w zakres wykupionej polisy OC.

Czym jest OC?

Na początku warto zastanowić się, czym tak naprawdę jest polisa OC i dlaczego jej wykupienie powinno być obowiązkiem dla każdego kierowcy. Pełna nazwa tego ubezpieczenia to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dotyczy ono finansowej rekompensaty względem szkód, które wyrządziliśmy osobom trzecim. Warto nadmienić, że w tej grupie ubezpieczeń znajdują się zarówno ubezpieczenia obowiązkowe, jak i takie, które kierowca może wykupić według własnych oczekiwań. Ubezpieczenia typu OC wiążą się przede wszystkim z właścicielami samochodów, którzy są zobowiązani do ich wykupienia – w takim stopniu, jakie najbardziej ich zadowala (dowiedz się więcej na Liberty Ubezpieczenia)

czy_polisy_OC_roznia_sie

Na co zwrócić uwagę, wybierając OC?

Nie da się ukryć, że cena jest kluczowa podczas wyboru odpowiedniej polisy OC. Koniecznie należy bowiem zwrócić uwagę na szczegółowy zakres tego specyficznego ubezpieczenia, ponieważ często wiąże się z dodatkowymi usługami. Nie oznacza to jednak, że warto zdecydować się na OC z pełnym pakietem produktów. Należy bowiem zastanowić się, czy rzeczywiście tak szeroki zakres ubezpieczenia jest nam potrzebny.

OC bardzo często występuje wraz z tak zwaną polisą assistance. Jej zakres jest jednak zróżnicowany i każdy ubezpieczyciel proponuje nam inne warunki. Szczególną uwagę należy zwrócić na dodatkowe usługi ubezpieczyciela, na przykład pod postacią ubezpieczenia szyb lub ubezpieczenia typu NNW, które dotyczy nieszczęśliwych wypadków. Zanim zdecydujemy się na OC z konkretnej firmy, koniecznie powinniśmy zapoznać się z jej dodatkowymi usługami, które są dostępne dla klientów. Istotna jest tutaj chociażby całodobowa infolinia, która może okazać się znakomitą pomocą dla każdego kierowcy. Obecnie coraz więcej firm ubezpieczeniowych proponuje usługi z zakresu bezpośredniej likwidacji szkód, które również są godne zainteresowania każdego kierowcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zapewnić sobie kompleksową pomoc w momencie zgłoszenia konkretnej szkody.

Jak widać, wybór odpowiedniej polisy OC nie jest prostym zadaniem i koniecznie należy przyjrzeć się wielu aspektom – zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Warto pamiętać o tym, że na rynku działa wielu ubezpieczycieli, którzy udostępniają klientom jedynie pozorne promocje. W rzeczywistości ich oferta jest znacznie okrojona lub obejmuje usługi zbędne dla większości kierowców. Koniecznie warto także zapoznać się z dodatkową działalnością danej firmy, która może okazać się dla nas szczególnie pomocna.

Tagi: , , ,

Podobne artykuły :