Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Czy lokaty są korzystną inwestycją?

26 sierpnia 2013

Banki oferują możliwość skorzystania z wielu produktów, których głównym zadaniem jest pomnażanie środków pieniężnych ich klientów. W zależności od wyboru ryzyka danej inwestycji, stwarzają one możliwość osiągnięcia mniejszego lub większego zysku. Jedną z takich propozycji jest lokata bankowa, która gwarantuje pewny, choć może nie największy zysk. Czy taki sposób ulokowania nadwyżek finansowych może być korzystną inwestycją?

Lokata bankowa jest instrumentem bankowym, który polega na zdeponowaniu określonych środków pieniężnych na ustalony czas. Po okresie obowiązywania lokaty, bank wypłaca środki powiększone o stosowną kwotę, którą stanowią odsetki od pierwotnej sumy. Lokaty posiadają oprocentowanie na poziomie kilku punktów, ich wysokość jest zazwyczaj uzależniona od okresu, na jaki klient powierza środki finansowe dla banku. Aby wybrać najkorzystniejszą propozycję, należy dokładnie przejrzeć oferty wszystkich banków, gdyż różnice pomiędzy lokatami mogą być bardzo duże. Często można znaleźć promocyjne oferty, których oprocentowanie wynosi znacznie więcej niż standardowe propozycje innych banków.

lokata_ideaW chwili obecnej jedną z ciekawszych opcji jest lokata Idea Banku „Na Dobry Początek” z oprocentowaniem 5,5% w skali roku. Skierowana jest do wszystkich nowych klientów, którzy nie muszą nawet zakładać konta w tym banku. Jest to lokata online, którą można założyć przez Internet. Krótki okres jej obowiązywania: 1 lub miesiące, wysokość oprocentowania, a także gwarancja wypłata naliczonych odsetek za rzeczywisty okres jej obowiązywania w wypadku zerwania lokaty przed upływem terminu umownego sprawia, że jest to najlepsza oferta na rynku.

Każdy w indywidualny sposób ocenia wartość oraz ryzyko danej inwestycji. Zazwyczaj niemożliwe jest osiągnięcie stosunkowo dużego zysku bez poniesienia stosownego poziomu ryzyka. Z tego też powodu zainwestowanie środków pieniężnych w lokatach nie zapewni najwyższych stóp zwrotu, jednak zagwarantuje tym samym wysokie bezpieczeństwo, gwarantowane do określonej sumy przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Mimo że lokaty nie zapewniają dużego zysku, to jednak można uznać ten sposób za korzystną inwestycję, zwłaszcza w tak niepewnych czasach, gdy wiele innych metod zainwestowania kapitału kończy się większą lub mniejszą stratą, czego dowodem są bankructwa wielu parabanków, które oferowały wysokie zyski . Lokaty docenią z pewnością osoby, które nie są w stanie w dokładny sposób określić, kiedy będą potrzebowali zdeponowane środki pieniężne, gdyż taka forma inwestycji krótkoterminowej dopuszcza wycofanie kapitału praktycznie w każdym momencie, bez ryzyka poniesienia straty. Wystarczy tylko wybrać najkorzystniejszą ofertę na rynku, która zapewni najwyższą stopę zwrotu zainwestowanego kapitału.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu

,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :