Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Czy fundusze inwestycyjne to dobry pomysł?

25 grudnia 2017

Gdy zakładamy rodzinę chcemy odpowiednio zabezpieczyć jej przyszłość. Jest na to kilka sposobów. Jednym ze sposobów jest inwestycja w fundusze inwestycyjne. Co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz oszczędzać?

Dla kogo?

Z funduszy inwestycyjnych może korzystać każdy. Nawet osoby nie posiadające specjalistycznej wiedzy. Całą stroną formalną zajmują się Towarzystwa Funduszy. W ich ofercie możemy znaleźć wiele opcji, które bez problemy dopasujemy do naszych oczekiwań i zasobów.

Rodzaje

Fundusze inwestycyjne możemy podzielić w zależności od stopnia dostępności:

– otwarte, są popularne, ponieważ jest do nich największy dostęp,

– specjalistyczne, są nieco bardziej ograniczone,

– zamknięte, mogą z nich korzystać jedynie nieliczni.

Jak wybrać?

Najważniejsze jest, by dokładnie sprecyzować cel jaki chcemy osiągnąć. Możemy oszczędzać na emeryturę, dla dzieci lub po prostu by zwiększyć swoje środki. Kolejnym krokiem jest kwota, jaką chcemy wykorzystać. Zanim wybierzemy najlepszy fundusz inwestycyjny najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam w wyborze odpowiedniej oferty.

Na jak długo?

Wybór należy do nas. Im dłużej będziemy lokować pieniądze tym większe będzie ryzyko. Jest ono nieodłączną częścią oszczędzania z pomocą funduszy inwestycyjnych. Jeśli zależy nam jednak na bezpieczeństwie zacznijmy od inwestycji krótkoterminowych.

Kiedy wypłacić środki?

Ważną cechą funduszy inwestycyjnych jest to, że możemy podjąć wpłacone kwoty w dowolnym momencie. Równie dobrze, w trakcie oszczędzania można zmienić IKE. Dzięki temu wygodnemu rozwiązaniu, będziemy mogli skorzystać z naszych środków, gdy będziemy tego potrzebować.

Najlepsze fundusze inwestycyjne dają nam możliwość elastycznego inwestowania, osiągania wysokich zysków. Co więcej, zarządzanie przez specjalistów zdejmuje z nas obowiązek samodzielnej analizy rynku. Ważny jest również fakt, że oszczędzanie możemy rozpocząć nawet od niewielkich kwot. Warto pamiętać, że fundusze inwestycyjne są bezpieczne i nasz kapitał będzie chroniony.

Zapisz

Tagi: , ,

Podobne artykuły :