Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Co warto wiedzieć o wymianie walut?

9 grudnia 2013

Pozornie sprawa jest prosta: wystarczy udać się do kantoru i dokonać wymiany waluty. Jak jednak obracać walutą, by na tym nie stracić? Kiedy, jak i gdzie warto dokonać takiej transakcji? W okresie zimowych i letnich wyjazdów zainteresowanie tą tematyką zwiększa się, podobnie jak i ruch w punktach wymiany walut. Oto kilka porad dla tych, którzy planują pobyt poza granicami Polski i w związku z tym muszą pozyskać odpowiednią ilość obcej waluty.

Kursy walut: co wypływa na ich wysokość?

Sytuacja gospodarcza danego kraju oraz siła jego waluty ma ogromny wpływ na cenę waluty, podobnie zresztą jak jej sytuacja na światowych giełdach. Polityka międzynarodowa oraz sytuacja polityczno-społeczna danego kraju również odbijają się na cenach walut. Nie można jednak zapominać, że rynek walutowy kształtowany jest też przez podaż i popyt. Im większe zainteresowanie daną walutą, tym wyższa jej cena. Z tego też względu osoby wymieniające pieniądze tuż przed wakacyjnym wyjazdem, muszą zapłacić znacznie więcej niż ci, którzy o kupnie waluty pomyśleli wcześniej.

Jak kupić walutę w najkorzystniejszej cenie?

Kupowanie waluty nie jest problemem, gdyż ogromna ilość tradycyjnych i wirtualnych kantorów znacznie ułatwia to zadanie. Problemem jest wybór najkorzystniejszej oferty oraz zakup waluty, gdy jej kurs jest najkorzystniejszy. Porównywarki, dzięki którym można wybrać najtańszą ofertę oraz wiedza na temat czynników wpływających na kursy walut, mogą pomóc w zakupie obcej waluty na korzystnych zasadach. Jak zatem kupować najkorzystniej? Najlepiej pomyśleć o wymianie pieniędzy na kilka tygodni przez wakacyjnym szczytem.

Co zrobić z pozostałą walutą?

waluty_monetyWiększość turystów wraca z zagranicznych wojaży z zapasem wymienionych wcześniej pieniędzy. Jeżeli po powrocie chcemy sprzedać zagraniczną walutę, problemem okazuje się często spread walutowy, czyli różnica pomiędzy wartością danej waluty w chwili zakupu i jej sprzedaży – na takiej wymianie zazwyczaj się traci. Są jednak i tacy, którzy korzystają z alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest walutomat.pl, dzięki któremu możliwa staje się bezpieczna i korzystna wymiana waluty online. Ten portal stał się alternatywą dla kantorów: zarówno tych tradycyjnych, jak i wirtualnych. Tu wartość danej waluty ustalana jest przez użytkowników portalu, którzy po rejestracji mogą wymieniać ją z innymi internautami. W ten sposób można uniknąć strat finansowych związanych ze zmianami w kursach, a jednocześnie uniknąć opłat i prowizji towarzyszących często takim transakcjom.

Wiedza na temat praw rządzących rynkiem walutowym może okazać się niezwykle cenna dla tych, którzy w związku z wyjazdami służbowymi lub prywatnymi są zmuszeni do wymieniania waluty. Dla nich możliwość korzystania z wygodnych i ekonomicznych rozwiązań staje się niezwykle ważna, a dzięki podstawowym informacjom na temat walut mogą poczynić znaczne oszczędności.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , ,

Podobne artykuły :