Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Co robić, gdy nie posiadasz zdolności kredytowej?

13 sierpnia 2014

Zdarza się, że występując o pożyczkę nie jesteśmy pewni, czy bank nasz wniosek rozpatrzy pozytywnie. Zbyt niskie dochody lub brak stabilnej pracy mogą być przyczyną odrzucenia podania o przyznanie pożyczki cz kredytu. Czy istnieje możliwość uzyskania środków finansowych w inny sposób? Okazuje się, że tak!

Nieujawnione dochody, praca na pół etatu, świadczenie pracy na podstawie tak zwanych „śmieciowych” umów – wszystko to może sprawić, że bank odrzuci nasze podanie o przyznanie pożyczki. W takim przypadku nie warto odwiedzać pozostałych, konkurencyjnych placówek bankowych – szansa uzyskania produktu bankowego jest niewielka. Osoby, które spotkały się z taką sytuacją doskonale wiedzą, że trudno dyskutować z pracownikami banku. Nie pomagają zapewnienia o solidnej spłacie czy nawet poręczyciele. Zamiast jednak zamartwiać się, warto zapoznać się z ofertą firm, które udzielają pożyczki bez zdolności kredytowej. Inaczej mówiąc, wcale nie skupiają się one na tym, aby sprawdzić, czy potencjalny klient posiada zdolność kredytową. Czy jest w tym pułapka?

Od czego zależy zdolność kredytowa?

Nasza zdolność kredytowa zależy od wielu czynników, w tym między innymi od wysokości uzyskiwanych dochodów czy dotychczasowej historii kredytowej. Niestabilna sytuacja na rynku pracy i przede wszystkim rosnąca liczba pracodawców preferujących umowy cywilnoprawne sprawia, że coraz więcej osób ma problem z uzyskaniem pożyczki z banku. W takiej sytuacji pomocne bywa zapoznanie się z ofertą parabanków, czyli instytucji finansowych, które często nie wymagają okazywania zaświadczeń o dochodach i ich wysokości czy nawet nie sprawdzają zdolności kredytowej klienta.

finansowaparabola

Czy koniecznie drożej?

Wiele osób jest przekonanych, że skorzystanie z oferty parabanków musi być mniej korzystne niż ewentualne zaciągnięcie pożyczki w banku. Rzeczywiście, część instytucji finansowych udzielających takich pożyczek każe sobie słono płacić za podpisanie umowy. Warto jednak pamiętać, że dużo zależy od nas samych – wystarczy poświęcić nieco czasu, aby zorientować się w szerokiej ofercie firm pożyczkowych i wybrać taką, która będzie najkorzystniejsza dla nas. Pomocna może okazać się strona internetowa:
http://finansowaparabola.pl/parabanki-lista-firm-oferujacych-pozyczki-pozabankowe.html

Znaleźć można na niej szczegółowe informacje dotyczące firm oferujących pożyczki pozabankowe. Zainteresowani konsumenci mają możliwość zapoznać się między innymi z informacjami o minimalnej i maksymalnej kwocie pożyczki, okresie spłaty czy porównać wysokość opłaty weryfikacyjnej.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl

Tagi: , ,

Podobne artykuły :