Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Co powinniśmy zrobić, jeśli nieprzewidziane wypadki popsuły nasz wymarzony urlop

4 listopada 2010

Zbliża się sezon urlopowy ? czas zasłużonego odpoczynku i relaksu, podczas którego nabieramy sił na kolejne miesiące, okres beztroski i zabawy, której ? jak nam się przynajmniej wydaje ? nic nie może zepsuć. Aby jednak zamienić to przypuszczenie w pewność warto pomyśleć o czymś, co zapewni nam spokojny sen ? o Ubezpieczeniu Ochrony Prawnej.

Wypadki, które skutecznie psują urlop, mogą zdarzyć się w każdej chwili. Można przewrócić się w centrum zabytkowego miasteczka, bo sprzedawca zostawił na ulicy niepotrzebne skrzynki. Wypożyczony rower czy skuter, którym będzie jechało nasze dziecko, przewróci się, bo ktoś zajedzie mu drogę. Spadniemy z nart wodnych na środku jeziora, bo właściciel nie sprawdził mocowań i stanu technicznego sprzętu.


Będziemy uczestnikami wypadku i policja zechce nas zatrzymać do wyjaśnienia sprawy. Ktoś uszkodzi wypożyczony na czas urlopu samochód. Przykrych niespodzianek może być zresztą dużo więcej, bo czterogwiazdkowy ekskluzywny hotel z katalogu może okazać się zwykłym pensjonatem przed kapitalnym remontem, a przepiękna panorama lazurowego morza ? widokiem na pomieszczenia kuchenne i zaplecze gospodarcze.

Wszystko się może zdarzyć?
To tylko kilka pierwszych z brzegu, lecz niestety prawdziwych przykładów niebezpieczeństw, które czyhają na nas podczas wymarzonych wakacji.  Zagrożeń jest znacznie więcej i choć sytuacja nie musi być poważna czy groźna, to skutecznie może zrujnować resztę wyjazdu. Dodatkowo często koniec urlopu nie oznacza końca kłopotów. Czasami z powodu urazu nie można od razu wrócić do pracy, tylko trzeba wcześniej przejść kosztowną rehabilitację. Czasami trzeba znaleźć pieniądze na zapłatę nieprzewidzianych rachunków. Najczęściej zaś mamy do czynienia z sytuacją, kiedy po prostu czujemy się oszukani, kiedy poziom usług, za które zapłaciliśmy okazuje się rażąco inny od oczekiwanego, a my zamiast beztrosko raczyć się pięknem widoków i smakami regionalnych potraw, wykłócamy się o nasze prawa.
Jak uniknąć stresujących wystąpień przed sądem, jak walczyć z potężnymi instytucjami (biura podróży czy firmy ubezpieczeniowe) lub jak wycenić szkody niematerialne wynikające z niewykonania lub nienależytego wykonania usługi turystycznej. W tym wszystkim pomogą nam profesjonaliści w ramach ubezpieczenie ochrony prawnej.

Myśleć przed, a nie po?
Większość z nas przed wyjazdem na wakacje pamięta o obowiązkowych ubezpieczeniach zdrowotnych i komunikacyjnych. Czasami nawet wykupujemy dobrowolne ubezpieczenia dodatkowe. Planując wyjazd warto również pomyśleć o ubezpieczeniu ochrony prawnej ? należy pamiętać o tym, że musi być ono zawarte zanim wykupimy ofertę z biura podróży, by ochrona objęło nas ochroną jeszcze przez nastąpieniem zdarzenia.
– Każdy, kto wybiera się na zorganizowaną przez biuro podróży wycieczkę za granicę ubezpieczony jest przez organizatora od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia. Warunki ubezpieczeń są jednak bardzo różne, należy pamiętać o wielu aspektach, niekoniecznie zawartych w popularnych wariantach ubezpieczenia ? mówi Kamil Markiewicz, prawnik z Działu Prawnego i Likwidacji Szkód D.A.S. Wysokość sumy ubezpieczenia czy udział własny, czyli procentowa wartość szkody, którą trzeba pokryć samodzielnie, to tylko wierzchołek góry lodowej. Dodatkowym problemem są procedury, których trzeba przestrzegać ? ich niedopełnienie może spowodować brak wypłaty odszkodowania. Zresztą nawet, jeśli uda się wszystkiego dopilnować wciąż można spotkać się z niczym nieuzasadnioną odmowną decyzją ubezpieczyciela.

Spać spokojnie ? czyli Ubezpieczenie Ochrony Prawnej
Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z wypłatą odszkodowania, uzyskaniem zadośćuczynienia czy obroną przed roszczeniami poszkodowanych przez nas osób wie, że jest to proces niezwykle skomplikowany, czasochłonny i przede wszystkim kosztowny, zwłaszcza, gdy wiąże się z zaangażowaniem adwokata lub radcy prawnego. Ubezpieczenie Ochrony Prawnej daje szybki i prosty dostęp do porad prawnych, a w razie konieczności również do środków na adwokata, który zajmie się za nas wszystkimi formalnościami. Zapewnia pomoc w objętych ochroną sporach prawnych, w tym także tych z innymi ? dzięki czemu w razie odmowy wypłaty odszkodowania można zwrócić się do wyspecjalizowanego w zakresie ochrony prawnej ubezpieczyciela, który pokryje koszty procesu. D.A.S. zapłaci za adwokata lub radcę prawnego, pokryje zarówno wydatki na biegłych, jak i sądowe. Nawet w razie przegranej klienta zapłaci koszty postępowania sądowego.  
– Osoby, które wykupią Ubezpieczenie Ochrony Prawnej mają zapewniony dostęp zarówno do wiedzy prawniczej, jak i pieniędzy, które pozwolą dochodzić im swoich praw ? podkreśla Kamil Markiewicz z D.A.S.

Zanim więc wybierzemy się na wakacje marzeń, zróbmy wszystko, by nic nam tych marzeń nie mogło zepsuć. Ubezpieczenie ochrony prawnej to szybki dostęp do profesjonalnej wiedzy prawniczej i środków finansowych, które zapewnią skuteczne dochodzenie swoich praw, takie jak odszkodowanie od ubezpieczyciela,  bezpośredniego sprawcy ewentualnego zdarzenia. Odpowiednia polisa zapewnia także profesjonalną pomoc prawną, np. w procesie składania reklamacji usługi turystycznej. Również później, w przypadku negatywnego rozpatrzenia reklamacji i decyzji ubezpieczonego o podjęciu walki o odszkodowanie na drodze sądowej, w ramach wspomnianej ochrony, D.A.S. pokryje wszelkie koszty sądowe oraz – co najważniejsze ? koszty adwokata lub radcy prawnego, którego ubezpieczony może swobodnie sobie wybrać.

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. to pierwszy w Polsce wyspecjalizowany ubezpieczyciel ochrony prawnej. Działa w naszym kraju od 2000 roku, a w Europie od ponad 80 lat. Jest obecny w większości krajów naszego kontynentu. Pozwala to ubezpieczonym podróżować w poczuciu bezpieczeństwa po Europie oraz pozaeuropejskich krajach basenu Morza Śródziemnego.
www.das.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :