Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Błyskawiczny rozwój sposobów płatności

29 listopada 2015

W ostatnich kilkunastu latach jesteśmy świadkami niesłychanie szybkiego rozwoju metod płatności. Tylko osoby, które na bieżąco śledzą wiadomości ze świata nowoczesnych technologii, są w stanie nadążyć za tymi zmianami. Wydaje się więc, że tego typu unowocześnienia, jak np. wprowadzanie nowych metod płatności mobilnych, powodują niepotrzebny chaos.

W rzeczywistości wszystkie te zmiany, jeżeli nie będziemy się bali z nich korzystać, mogą znacząco ułatwić nam życie.

Normą są już dzisiaj internetowe przelewy bankowe. Odchodzą one jednak powoli do lamusa, między innymi dlatego, że obecnie możliwa jest płatność kartą kredytową online. Dzięki tej metodzie, pieniądze błyskawicznie pojawiają się na koncie odbiorcy. Warto jednak zauważyć, że także ten sposób płatności lata świetności ma już prawdopodobnie za sobą. Teraz coraz więcej ludzi płaci poprzez systemy płatności online. Na rynku cały czas przybywa firm, które oferują tego typu usługi. Jest to forma płatności szybka i wygodna.

payu_rozwoj_sposobow_platnosciWarte odnotowania są również zmiany w płatnościach mobilnych. Dziś już mało kogo szokuje płacenie za pomocą telefonu. Praktycznie każdy z nas posiada dziś smartfona, to też tego typu rozwiązanie jest dużym udogodnieniem. Może się okazać, że w najbliższym czasie karty kredytowe staną się całkowicie niepotrzebne.

W przyszłości problem mogą mieć osoby, które to są przyzwyczajone do gotówki. W punktach, w których uiszcza się podstawowe, regularne opłaty, takie jak np. te za prąd czy gaz, nadal ustawiają się długie kolejki. Stoją w nich głównie starsi ludzie, którzy to nie są zaznajomieni z internetem, i nie mają kont bankowych. Niedługo, gdy internetowe konta bankowe przestaną być powszechnie używane, może się okazać, że ci ludzie są już co najmniej o dwa kroki do tyłu, jeżeli chodzi o rozwój nowoczesnych technologii płatności. Co więcej, wiele mówi się dziś o tym, że prędzej czy później nieuniknione jest całkowite wycofanie z obiegu papierowych pieniędzy oraz bilonu.

Coraz to nowsze metody płatności powstają po to, aby płacenie stawało się prostsze. Warto więc przezwyciężyć lęki przed nowością i stare przyzwyczajenia, aby z tych ułatwień skorzystać.

Tagi: , , ,

Podobne artykuły :