Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Apartamenty w Warszawie – jak nie dać się oszukać?

29 grudnia 2015

W dużych miastach coraz częściej widnieją ogłoszenia z apartamentami do wynajęcia lub zakupu. Wzrost popularności apartamentów zaczął się pod koniec lat 90. Tego typu obiekty cechuje najwyższy poziom jakości. Samo pojęcie jest jednak nadużywane przez deweloperów, którzy nazywają tak bardzo często po prostu nowe mieszkanie.

Apartamenty w Warszawie

Grunty inwestycyjne w Warszawie bardzo często wykorzystywane są pod budowę nowoczesnych apartamentów. Ważnym czynnikiem, który wpływa na decyzję o zakupie lub wynajmie takiego obiektu jest usytuowanie blisko centrum Warszawy, dobry dostęp do autostrady i drogi ekspresowej.

Mieszkania o wysokim standardzie

Apartament powinien spełniać następujące kryteria:
1) usytuowanie i powierzchnia – dostęp do terenów zielonych, bliskość centrum i dobre połączenie komunikacyjne to elementy obligatoryjne. Powierzchnia mieszkania 2-osobowego powinna wynosić minimum 100 m kw.
2) materiał – lokale wykonane są z najwyższej jakości materiałów: mosiądzu, kamienia naturalnego, stali nierdzewnej, szlachetnych gatunków drewna;
3) wnętrze budynku i wyposażenie – mieszkańcy powinni mieć zapewniony dostęp do, pralni, parkingu podziemnego, recepcji, całodobowej ochrony, placu zabaw. W naprawdę luksusowych apartamentowcach jest też spa, basen czy siłownia. Standardem jest również winda, kominek, ogrzewanie podłogowe, drzwi antywłamaniowe i tarasy. Najważniejsze jest jednak dobre rozplanowanie powierzchni. W mieszkaniu powinny się znajdować przynajmniej dwie łazienki, dwie sypialnie, pokój gościnny, biblioteka. Apartamenty projektowane są przez znanych architektów.

apartamenty_warszawa_12_2015

Inwestycja z gwarantowaną stopą zwrotu

Około 30% mieszkań o wysokim standardzie kupowanych jest w celach inwestycyjnych. Można je wykorzystać na dwa sposoby – przede wszystkim jako: 1) stałe źródło dochodu; 2) lokum na wakacje. Jest to wydatek kilkuset tysięcy złotych. Aby stopa zwrotu była faktycznie gwarantowana, należy dokładnie sprawdzić podmiot, który ją oferuje, przede wszystkim renomę i czas obecności na rynku. W ciągu roku można się spodziewać około 6-7% zysku. Niemniej, jak zawsze przy inwestycjach, trzeba liczyć się z ryzykiem.

Tagi: ,

Podobne artykuły :