Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Alternatywne sposoby inwestowania pieniędzy

26 listopada 2014

Większość doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że inwestowanie na lokatach jest dosyć standardowe. W zasadzie większość osób, które interesują się oszczędzaniem już większość dobrych lokat wykorzystało. Dlatego też nie mają zbytniego pola do manewru w tej dziedzinie. Tak się z pozoru może wydawać, bo prawda jest nieco inna. Nie samymi lokatami człowiek żyje. Istnieje sporo różnych alternatyw, które mogą pomóc Wam w zaoszczędzeniu konkretnej sumy pieniędzy.

bizuteria_artykJeżeli znajdujecie się właśnie w takiej sytuacji to powinniście bliżej się tym tematom. Ponieważ bardzo możliwe, że nawet jeżeli nieco wiedzieliście o tym temacie to nie zdawaliście sobie do końca sprawy z tego jak ciekawym rozwiązaniem jest inwestowanie pieniędzy właśnie w to. Najgorzej zapewne muszą się czuć osoby, które posiadają za dużo i za mało aktyw finansowych, aby móc zainwestować na pewnego rodzaju lokaty, bo albo pułap wynosi 10 tysięcy złotych, albo zaczyna się od 100, czy 200 tysięcy złotych. W takiej sytuacji nie ma innego wyjścia, niżeli poszukanie alternatywnych rozwiązań.

Inwestowanie w metale oraz kamienie

Wysoka odporność metali szlachetnych na zawirowania rynku przydaje się bardzo dobrze w trudnych czasach. Pomimo delikatnych spadków cen złota na rynku to prawda jest taka, że pozostaje on ciągle przez tyle lat bardzo dobrą inwestycją dla wszystkich osób, które szukają miejsca, gdzie mogą ulokować bezpiecznie swoje pieniądze. Chociażby ze względu na fakt, że zadłużenie publiczne w wielu sektorach gospodarki na całym świecie dynamicznie rośnie to trzeba zwrócić uwagę na fakt, że popyt na złoto wciąż rośnie. Wynika to z tego, że w odróżnieniu do pieniądza fiducjarnego złota nie da się wydrukować, ani wyprodukować. Ilość tego surowca w naturze jest stała i skończona. Dodatkowo złoto jest świetnym wentylem bezpieczeństwa przed szkodliwym działaniem inflacji, która jest największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa zaoszczędzonych pieniędzy. Większość światowej klasy ekspertów od finansów zaleca, aby ulokować w złocie co najmniej 5% długoterminowego portfela inwestycyjnego.

Jeżeli chodzi o kwestie związaną z inwestowaniem w kamienie szlachetne to biorąc na przykład diamenty to stanowią one obecnie 7% inwestycji najbardziej zamożnych mieszkańców Europy. Wielu specjalistów twierdzi, że jest to jedna z najbardziej przyszłościowych lokat kapitału. Wynika to z tego, ze światowy zasoby diamentów się kończą, a żeby móc wydobyć nowe to trzeba będzie poczekać około 3 miliardów lat. Inwestycja w diamenty jest kosztowna, ponieważ można ją zacząć dopiero w sytuacji, gdy posiada się kwotę pieniędzy rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ponadto inwestując w diamenty trzeba też bardzo uważać na to, aby nie dać się nabrać na fałszywe egzemplarze. Jeżeli zależy Wam na tym, aby sprawdzić czy diament, który posiadacie, albo zamierzacie kupić jest autentyczny powinniście sprawdzić to u jednego z 64 polskich rzeczoznawców, którzy specjalizują się w analizie diamentów.

Inwestycja w alkohol

Z roku na rok coraz częściej bogatsi ludzie inwestują swoje pieniądze przykładowo w wino. Na całym świecie można zobaczyć, że zaczęły powstawać instytucje, które świadczą usługi z zakresu doradztwa nabywania pojedynczych butelek oraz całych winnic. Dodatkowo widać też inny trend, mianowicie inwestowanie w znacznie mocniejsze trunki, chociażby takiej jak whisky. Warto również zauważyć, że inwestycja w wino może przynieść naprawdę bardzo dużą stopę zwrotu. Firmy, które świadczą tzw. wine banking, prowadzi się często zapisy na nowe roczniki, nazywane en primeru. Wino, które leżakuje w beczkach jest średnio o 30% tańsze, niżeli takie, które jest już w butelce. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że wartość wina w ciągu roku może wzrosnąć nawet o 120, czy 150 procent. Whisky również jest bardzo dobrą lokatą kapitału. Jednak żeby zainwestować w whisky trzeba posiadać kwotę rzędu 20 tysięcy złotych na start. Gwarantowany zysk jest niestety nieco niższy, niżeli w przypadku wina, ponieważ wynosi od 15 do 30% w skali roku.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez autora serwisu zarabiamynalokatach.pl, który opisuje najlepsze lokaty dostępne na rynku.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl

Tagi: , ,

Podobne artykuły :