Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Agencje pracy i doradcy personalni

5 czerwca 2013

Coraz więcej pracodawców poszukując pracowników, zarówno stałych, jak i tymczasowych, korzysta z usług profesjonalnych firm rekrutacyjnych.
Nic w tym dziwnego. Jest to rozwiązanie pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Firmy HR dzięki sporemu doświadczeniu z pewnością znajdą na dane stanowisko najlepszego kandydata.

Jak działa agencja pracy?

Pracodawca chcący zatrudnić osobę o odpowiednich kwalifikacjach i umiejętnościach zleca jej znalezienie agencji pracy. Ta zajmuje się poszukiwaniem i selekcją kandydatów, a po zakończeniu procesu rekrutacji również obsługą administracyjną pracowników.

Formalnie są oni zatrudnieni nie przez pracodawcę, a agencję pracy, z którą zazwyczaj podpisują umowę okresową.

Wśród ogłoszeń publikowanych przez agencje pracy pojawiają się często oferty zatrudnienia na stanowiska asystenckie i specjalistyczne z różnych dziedzin (informatyka, PR, marketing, księgowość i wiele innych).

Kim jest doradca personalny?

Doradcy personalni nazywani są inaczej headhunterami. Jest to termin od lat znany na zachodzie. Nie zawsze proces rekrutacji w ich wykonaniu polega tylko na poszukiwaniu kandydata. Często pracodawcy zgłaszają się do nich pragnąc pozyskać do współpracy konkretnego specjalistę, na przykład z konkurencyjnej firmy.

Inwestycja w dobrego doradcę personalnego może przynieść wiele korzyści dla przedsiębiorstwa. Dlatego warto korzystać z ich wiedzy, doświadczenia i umiejętności.

Zadanie doradcy personalnego jest nie tylko znalezienie odpowiedniego kandydata. Zajmuje się on również jego przygotowaniem, treningiem, szkoleniami i edukacją.

Często przeprowadzają nawet oceny okresowe pracowników i planują ich ścieżkę rozwoju w danej firmie.

Gdzie szukać odpowiedniego pracownika?

Jedną z największych firm rekrutacyjnych w Polsce jest Workservice. Firma działa od 1999 roku na terenie całej Europy Środkowo-Wschodniej. Oferuje usługi zarówno z zakresu doradztwa personalnego, outsourcingu, pracy tymczasowej i wielu innych. Na swojej stronie internetowej prowadzi również bazę pracowników.

 

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,
Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :